Euro traci przed jutrzejszą konferencją EBC

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło wczoraj do swojego dziesięciomiesięcznego minimum na poziomie 1.3357 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), w związku ze spekulacjami, że prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Mario Draghi, może wypowiedzieć się w "gołębim" tonie na jutrzejszej konferencji prasowej.

Dolar amerykański (USD) odbył swój rajd do poziomu 102.92 zanim wrócił do poziomu 102.59 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Dolar umocnił się, ponieważ dane o amerykańskich cenach sektora nieprodukcyjnego okazały się lepsze, niż oczekiwano. Dziś zostanie ogłoszony amerykański bilans handlu międzynarodowego, a jego oczekiwana wartość to -44.2 mld.

Akcje

Amerykańskie akcje straciły wczoraj na wartości w związku z niepokojącą sytuacją na Ukrainie. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1907, US 30 (DOW) spadł do poziomu 16296, a notowania US Tech (NDQ) sięgnęły poziomu 3851.

Towary

Ropa naftowa (OIL) spadła wczoraj do poziomu 97.00 dolarów amerykańskich, przed dzisiejszą publikacją dotyczącą zapasów tego surowca.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło wczoraj do poziomu 1282 po czym odbiło się do poziomu 1293 dolarów amerykańskich za uncję. Złoto straciło na wartości, ponieważ lepsze niż oczekiwano dane o amerykańskim przemyśle zmniejszyły popyt na aktywa.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii długiego stelaża (Long Straddle) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary ulegną jakiejkolwiek zmianie, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię długiego stelaża można utworzyć poprzez zakup opcji at-the-money Put i opcji at-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: