Euro traci przed niemieckimi wyborami

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło z wysokiego poziomu 1.3385 do wartości 1.3324 przed dzisiejszą publikacją niemieckiego indeksu instytutu ZEW. Indeks ten jest kluczem do oceny siły europejskiej produkcji. Jego wartość wyraża różnicę pomiędzy pozytywnymi, a negatywnymi oczekiwaniami.

Dolar amerykański (USD) odrobił wczorajsze straty wobec jena japońskiego (JPY). Para obecnie notowana jest powyżej poziomu 99.15 przed spotkaniem FOMC, które będzie miało miejsce w tym tygodniu. Patrząc w przyszłość „jastrzębi” ton i rozpoczęcie ograniczenia programu QE podlega dyskusji.

Akcje

US 500 (SPI), wiodący amerykański indeks, spadł do wartości 1695, po tym jak uczestnicy rynku zaczęli zabezpieczać swoje pozycje przed możliwym ograniczeniem.

Towary

WTI Crude (OIL) spadła poniżej początkowego wsparcia na poziomie 105.72. Wartość ropy spadła o 7 dolarów od czasu kryzysu w Syrii.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło z wysokiego poziomu 1334 do wartości 1313 przed spotkaniem FOMC, które będzie miało miejsce w środę. Rynki oczekują umocnienia dolara amerykańskiego. Traderzy powinni chronić swoje krótkie pozycje na złocie wybierając opcje „CALL”. Wielu inwestorów wybiera długą strategię stelaża, aby wykorzystać dużą zmienność na rynku.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: