eurobank wchodzi na rynek szybkich pożyczek internetowych

Z rynku

eurobank wprowadził do swojej oferty szybką pożyczkę przez internet dla nowych klientów. Bank liczy na to, że nowym produktem zainteresuje 10 tys. klientów do końca tego roku.

eurobank wprowadził do swojej oferty szybką pożyczkę przez internet dla nowych klientów. Bank liczy na to, że nowym produktem zainteresuje 10 tys. klientów do końca tego roku.

#AlexisLacroix, prezes #eurobanku: zależy nam na pokazaniu, że istnieje alternatywa dla firm oferujących drogie #pożyczki przez Internet

4 tys. zł w ciągu kilku minut, wyłącznie za pośrednictwem Internetu - na taką pożyczkę mogą liczyć nowi klienci eurobanku.- Jesteśmy instytucją, która chce promować odpowiedzialne pożyczanie pieniędzy. Dlatego zależy nam na pokazaniu, że istnieje alternatywa dla firm oferujących drogie pożyczki przez Internet. Proponujemy bardzo szybką procedurę od złożenia wniosku do wypłaty środków. Jednocześnie zachowujemy cenę, która od początku jest ustalona, transparentna i konkurencyjna w porównaniu do firm pożyczkowych obecnych na polskim rynku - podkreśla Alexis Lacroix, prezes eurobanku.

Kto może skorzystać z nowej oferty?

Nowa „Pożyczka błyskawiczna” to oferta dla osób, którym zależy na szybkim dostępie do środków, bez konieczności wizyty w oddziale - wystarczy, by Klient miał „pod ręką” dowód tożsamości, by spisać z niego dane.- Internet to wciąż nowy kanał, za pośrednictwem którego Polacy zaciągają pożyczki. Ten rynek ciągle wymaga badań i dokładnych analiz w zakresie oczekiwań klientów. Chcemy zbierać doświadczenia na tym rynku i dlatego będziemy dokładnie śledzić ich wszystkie uwagi, by po okresie sześciu miesięcy ulepszyć nasz produkt. Liczę na to, że oferta pożyczki online spotka się z dużym zainteresowaniem. Nasz cel to przekonać do naszego produktu 10 tys. klientów do końca tego roku - podkreśla Alexis Lacroix.

Podstawowe parametry „Pożyczki błyskawicznej” online wyglądają następująco:
  • kwota pożyczki: 500 - 4.000 zł
  • okres kredytowania: 3 - 60 miesięcznych rat

Proces weryfikacji i przyznania pożyczki

eurobank zaproponował Klientom możliwie najbardziej uproszczony proces weryfikacji i przyznania pożyczki:
  • klient wypełnia formularz internetowy na stronie: https://kredyt.eurobank.pl/, uzupełniając go o dane osobowe z dokumentu tożsamości, informacje kontaktowe, deklarowane dochody i wydatki, źródła dochodu;
  • następnie potwierdza poprawność adresu e-mail;
  • za pośrednictwem bankowości internetowej wykonuje przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł (później jest ona zwracana). W ten sposób eurobank może sprawdzić poprawność danych i tożsamość klienta;
  • po dalszej weryfikacji przez eurobank klient ostatecznie akceptuje umowę za pomocą otrzymanego kodu SMS;
  • eurobank udostępnia środki na wskazane przez klienta konto.
eurobank postawił na to, żeby „Pożyczka błyskawiczna” była transparentna. Już na pierwszym ekranie Klient może sprawdzić koszty przy pomocy prostego w obsłudze kalkulatora.- Chcieliśmy zaoferować klientom najszybszą i najbardziej przejrzystą pożyczkę na polskim rynku. Zależało nam również na tym, by wypełnianie samego wniosku było możliwie najbardziej intuicyjne. Jednocześnie chcemy mieć pewność, że klient całkowicie rozumie warunki umowy. Mamy świadomość, że bardzo wielu młodych Polaków wpadło w kłopoty z zadłużeniem, bo zaciągnęli zobowiązania, nie rozumiejąc zasad działania chwilówek online - mówi Wojciech Humiński, wiceprezes eurobanku.Klient już na wstępnym etapie wypełniania wniosku otrzymuje wzór umowy kredytowej, z którą może się zapoznać i wrócić do wypełniania formularza. Jeżeli rozmyśli się już po zaciągnięciu pożyczki, ma 14 dni na odstąpienie od umowy bez żadnych kosztów.

Źródło: Informacja prasowa eurobanku

Udostępnij artykuł: