Euronet przejmuje obsługę bankomatów i wpłatomatów Credit Agricole

Z rynku

W ramach podpisanej umowy Euronet przejął pełną obsługę wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Credit Agricole (ponad 570 urządzeń) i tym samym powiększył zarządzaną przez siebie sieć do około 8 000 urządzeń, poinformowała spółka.

Pixabay.com

W ramach podpisanej umowy Euronet przejął pełną obsługę wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Credit Agricole (ponad 570 urządzeń) i tym samym powiększył zarządzaną przez siebie sieć do około 8 000 urządzeń, poinformowała spółka.

W ramach podpisanej umowy #Euronet przejął pełną obsługę wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów zlokalizowanych w oddziałach #CreditAgricole #bankomaty #wpłatomaty

"Do listy zarządzanych dotąd przez Euronet bankomatów Credit Agricole dołączy ok. 250 wpłatomatów i urządzeń dualnych. Jednocześnie Euronet rozpocznie proces wymiany 180 bankomatów i wpłato-bankomatów na nowe urządzenia, tj. bankomaty i wpłato-bankomaty (tzw. recyklery)" - czytamy w komunikacie.

Tabela opłat i prowizji bez zmian

Tabela opłat i prowizji dla transakcji we wpłatomatach zlokalizowanych w oddziałach banku pozostaje niezmieniona. Nadal bezpłatnie spłacą oni kartę kredytową, kredyt ratalny z wykorzystaniem tych urządzeń czy po prostu wpłacą pieniądze na swoje konto, podano także.

"W Credit Agricole stale poszukujemy rozwiązań zwiększających naszą efektywność kosztową i operacyjną. Tutaj dbamy też bezpośrednio o klientów. Doradcy zyskają więcej czasu dla nich, ponieważ nie będą już zajmować się obsługą wpłatomatów w placówkach" - wyjaśnił dyrektor Departamentu Płatności i Kart w Credit Agricole Mariusz Chmieliński, cytowany w materiale."Nieustannie rozwijany przez Euronet outsourcing obsługi gotówkowej oraz wzrost liczby klientów w portfolio firmy umacnia naszą pozycję na rynku. Credit Agricole to kolejny bank, który dołączył do grona instytucji korzystających z naszej coraz szerszej oferty, wychodzącej poza standardowe usługi dostępne w bankomatach" - podsumował country manager Euronet Polska Robert Midura.

Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide - światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych. W Polsce firma działa od 1995 r.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: