Europ Assistance Polska dla marek premium

Finanse i gospodarka

Stały wzrost liczby zamożnych Polaków skłania wiele firm do analizy dotychczasowej działalności biznesowej. Firmy dopasowują swoją ofertę do oczekiwań bardzo wymagających, ale  gotowych zapłacić więcej za usługę czy produkt klientów. Europ Assistance Polska również podąża tym torem. 

Stały wzrost liczby zamożnych Polaków skłania wiele firm do analizy dotychczasowej działalności biznesowej. Firmy dopasowują swoją ofertę do oczekiwań bardzo wymagających, ale  gotowych zapłacić więcej za usługę czy produkt klientów. Europ Assistance Polska również podąża tym torem. 

Wyniki Diagnozy Społecznej potwierdzają silny społeczny trend poszukiwania usług i towarów wysokiej jakości oraz gotowości zapłacenia za nie wyższej ceny. Jakość to często pierwszy czynnik wyboru danej oferty, dlatego na rynku polskim pojawia się coraz więcej marek premium, skierowanych do bardziej wymagających i zamożnych klientów. Oferta Europ Assistance Polska wpisuje się w ten trend, gwarantując najwyższą jakość obsługi klientów. Standardy firmy zostały potwierdzone w Badaniu Satysfakcji Partnerów Biznesowych przeprowadzonym w marcu 2014 roku. Badaniem zostało objętych niemal 500 współpracujących z firmą partnerów, przedstawicieli kadry zarządzającej i manadżerskiej instytucji finansowych. Ocenie podlegały: działalność Europ Assistance Polska w obszarze handlowym i operacyjnym, jakość usług i oferty produktowej firmy oraz dotychczasowa współpraca partnerów z firmą. Głównym celem badania było definiowanie obszarów wymagających ewentualnego usprawnienia. Wyniki badania potwierdziły, że atrakcyjność oferowanych usług, kompetencje pracowników, a także jakość usług stanowią największe wartości firmy. Natomiast ceny oferowanych rozwiązań zyskały mniejszą liczbę punktów.

- Jakość ma swoją cenę. Oczywiście staramy się dostosować oferty do oczekiwań naszych partnerów biznesowych, również pod kątem cenowym. Jednakże zdajemy sobie sprawę z tego, że na końcu całego procesu są klienci naszych partnerów i to oni są głównymi beneficjentami usług assistance. Na ich zadowoleniu zależy zarówno nam, jak i naszym partnerom biznesowym - wyjaśnia Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska.

Stałe podnoszenie standardów zarówno handlowych, jak i operacyjnych jest priorytetem firmy. Współpracujący partnerzy docenili również elastyczne podejście do klienta, możliwość dostosowania oferty do indywidualnych oczekiwań oraz inicjatywy i aktywność branżową firmy. Europ Assistance ma już doświadczenia w obsłudze klientów z segmentu premium dzięki usługom Concierge, docenianym przez najbardziej wymagających. W ramach tych usług firma realizowała wyszukane pomysły dla zamożnych osób (np. uzyskanie zaproszenia na lożę VIP podczas wyścigu F1 w Monte Carlo czy udział w zamkniętym koncercie w Watykanie).  Dzięki temu oferta Europ Assistance Polska jest doceniania przez wielu partnerów, a w gronie ekskluzywnych klientów firmy znalazły się takie firmy jak Ferrari czy Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

Źródło: Grupa Europ Assistance

Udostępnij artykuł: