Europa chroni przed szkodami „zimowymi”

Finanse i gospodarka

Topnienie pokrywy śnieżnej na skutek utrzymującej się dodatniej temperatury i występujący w niektórych obszarach Polski deszcz oraz wiatr są czynnikami, które podnoszą ryzyko lokalnych podtopień spowodowanych wystąpieniami wód z koryta rzeki.

– Z doświadczeń Grupy Ubezpieczeniowej Europa wynika, że w przypadkach gwałtownego topnienia pokrywy śnieżnej w krótkich odstępach czasu zwiększa się ryzyko wystąpienia tzw. szkód zimowych – mówi Krzysztof Mędrala, wiceprezes grupy Europa.

Szkody „zimowe” to w większości przypadków uszkodzenia dachów i elewacji budynków powstałe pod naciskiem śniegu. Jedną z możliwości ograniczenia ewentualnych negatywnych skutków zarówno uszkodzeń dachów i elewacji budynków powstałych pod naciskiem śniegu, jak również wystąpień wód z koryta rzeki jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Przykładem ciekawego produktu dostępnego na polskim rynku jest ubezpieczenie oferowane przez Europę. Dzięki niemu można zabezpieczyć dom lub mieszkanie nie tylko na wypadek zalania (spowodowanego wystąpieniem wód z koryta rzeki) czy szkód spowodowanych naciskiem śniegu na elementy budynków, lecz także na wypadek całego szeregu niebezpiecznych zdarzeń, takich jak pożaru uderzenia pioruna, przepięcia, upadku statku powietrznego, huraganu, obsunięcia oraz zapadnięcia się ziemi, upadku drzewa, uderzenia pojazdu czy katastrofy budowlanej.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: