European Financial Group – pomysł na własny biznes

Finanse i gospodarka

Z niepokojem śledzimy rozprzestrzeniający się po Europie kryzys. Wielu z nas obawia się o swoją pracę i dochody. Tymczasem, co jakiś czas, pojawiają się nowe możliwości pozwalające na rozkręcenie biznesu, który z czasem może się przerodzić w nasze główne i jedyne, bo zupełnie wystarczające, źródło dochodu. Taką propozycję przygotowała dla wszystkich chętnych European Financial Group (EFG).

Z niepokojem śledzimy rozprzestrzeniający się po Europie kryzys. Wielu z nas obawia się o swoją pracę i dochody. Tymczasem, co jakiś czas, pojawiają się nowe możliwości pozwalające na rozkręcenie biznesu, który z czasem może się przerodzić w nasze główne i jedyne, bo zupełnie wystarczające, źródło dochodu. Taką propozycję przygotowała dla wszystkich chętnych European Financial Group (EFG).

Amerykański sen o bogactwie

W lipcu 2011 roku wystartowała na polskim rynku nowa firma - European Financial Group. Jej celem jest stworzenie europejskiej sieci dystrybucji produktów finansowych. Pierwowzorem dla EFG jest World Financial Group - amerykańska korporacja, która działa w Stanach Zjednoczonych od 10 lat. Ma ponad 60.000 klientów. World Financial Group to najważniejszy partner Aegon na świecie (firma jest jednym z wiodących giełdowych towarzystw ubezpieczeniowych na świecie), zaś European Financial Group został wybrany na partnera Aegon w Europie. EFG jako jedyna firma na świecie otrzymała certyfikat Strategicznego Partnera AEGON. Za firmą Aegon stoi bogate know-how oparte o 160 lat doświadczeń w zarządzaniu aktywami o wartości ponad 400 mld euro oraz 40 mln klientów.

Polska rzeczywistość

Trudno porównywać styl życia Polaków ze stylem życia ludzi zza Oceanu. My wciąż jesteśmy na dorobku. Zadłużonych jest 55% Polaków, a 77% nie ma żadnych oszczędności. Tylko 1 % Polaków ma oszczędności powyżej 50.000 zł. Najchętniej trzymamy nasze oszczędności w bankach (436 mld PLN). Podczas, gdy Amerykanie lokują większość swoich oszczędności w funduszach czy programach oszczędnościowo-inwestycyjnych (aż 70%), Polacy tylko 20% inwestują w fundusze czy tego typu programy alternatywne. A jednak to właśnie fundusze i programy inwestycyjno-oszczędnościowe mogą nam zapewnić największy zysk i pomnożenie naszego kapitału. Tylko jak się do tego zabrać, skoro nie mamy czasu i niewiele na ten temat wiemy?

Przejrzystość

Zasady funkcjonowania firmy European Financial Group, strategię i model działania opracowano biorąc pod uwagę bieżącą sytuację w Polsce, zarówno tempo rozwoju gospodarczego naszego kraju, jak i widmo kryzysu w Europie, nastawienie Polaków do programów inwestycyjno-oszczędnościowych, konieczność czy też chęć zdobywania dodatkowych źródeł dochodu, liczne zastępy doradców OFE, którzy już wkrótce będą musieli rozejrzeć się za nowym zajęciem. Standardy i produkty oparto o zachodnie i amerykańskie wzorce. Misją European Financial Group stało się umożliwienie ludziom wejście do świata finansów bez względu na wiek czy pochodzenie i zajęcie się biznesem.

Kluczowym produktem EFG jest inteligentny program oszczędnościowo - inwestycyjny PIO Rentier. Powstał on w wyniku potrzeb wielu osób, które chciałyby ale wahają się z decyzją o inwestowaniu. Oparty jest on o nowoczesne, systemowe zabezpieczenia technologiczne, które przy decyzjach o inwestycjach biorą pod uwagę trendy, uwzględniają okres inwestycji, ograniczają ryzyko przez dywersyfikację oraz wykorzystują potencjał uśredniania jednostki. Co więcej zapewnia on zindywidualizowaną opiekę licencjonowanego domu maklerskiego Alfa, Alfreda Adamca (jeden z najdłużej działających na polskim rynku doradców inwestycyjnych).

Na pierwsze spotkanie biznesowe, w lipcu 2011 roku, podczas którego zaprezentowano model współpracy z European Financial Group, przyjechało ponad 100 osób. Większość z nich zdecydowało się na podjęcie współpracy. Podpisując kontrakt wszyscy podpisali się również pod dołączonym do niego Kodeksem Etycznym. Umowa zawiera również cały plan marketingowy. Każdy od początku wie co musi zrobić, ile produktów sprzedać, ile osób zrekrutować, żeby awansować w strukturze firmy. W momencie gdy zostaje dyrektorem, dostaje możliwość zostania udziałowcem firmy. Zasady współpracy są jasne i przejrzyste. Od początku do końca.

Kolejne spotkanie biznesowe z potencjalnymi współpracownikami odbędzie się 22 października 2011 o godzinie 11:00 w Warszawie w hotelu Westin.

Udostępnij artykuł: