Europejczycy nie chcą rezygnować z gotówki

Raporty

Ponad 60% przebadanych Europejczyków przeciwna jest likwidacji gotówki z rynku. Co ciekawe najwięcej przeciwników jest w Niemczech i Francji.

Ponad 60% przebadanych Europejczyków przeciwna jest likwidacji gotówki z rynku. Co ciekawe najwięcej przeciwników jest w Niemczech i Francji.

Europa przeciwna jest wycofaniu z obiegu tradycyjnego pieniądza - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie paysafecard, jednego z liderów internetowych przedpłaconych rozwiązań płatniczych typu prepaid, będącego częścią Paysafe Group plc.

Największymi przeciwnikami rezygnacji z gotówki są Niemcy, gdzie blisko 3/4 (73,8%) ankietowanych jest negatywnie nastawionych do tej idei. Także większość Polaków chce posiadać w portfelu banknoty - 54,8% badanych nie chce odchodzić od realnych pieniędzy, a tylko 36,4% wypowiedziało się pozytywnie o tym pomyśle. I tylko w Grecji i we Włoszech procent zwolenników jest większy od przeciwników, ale różnica jest tam nieznaczna (poniżej 4%, za jest ok. 54%).

Wyniki badania pokrywają się z przewidywaniami paysafecard. Płatności bezgotówkowe, choć bez wątpienia przyczyniły się do znacznego rozwoju handlu, nie są w stanie całkowicie zastąpić gotówki. Główną przyczyną jest bezpieczeństwo - dopóki poziom zabezpieczeń nie będzie gwarantował 100% ochrony przed utratą środków bądź nieautoryzowanym wyciekiem danych o kontrahentach, paysafecard nie widzi możliwości zlikwidowania tradycyjnej formy rozliczeń gotówkowych. Niestety w sieci, która obecnie staje się główną płaszczyzną dla handlu nie ma możliwości płatności fizycznymi pieniędzmi, dlatego chcemy stworzyć rozwiązanie zapewniające wszystkie zalety gotówki w cyfrowym środowisku - powiedział Udo Müller, Dyrektor Generalny paysafecard.

Za posiadaniem gotówki opowiada się także po ok. 70% Francuzów i Hiszpanów, i ponad 60% Brytyjczyków.

sad

Udostępnij artykuł: