Europejczycy zasłużyli na nagrody

Finanse i gospodarka

Managerowie Grupy Ubezpieczeniowej Europa Patrycja Duszeńko-Majchrowska, Tadeusz Hołyński i Adam Rospenk otrzymali wyróżnienia "Za zasługi dla ubezpieczeń". Przyznaje je Polska Izba Ubezpieczeń za ogromny wkład w rozwój polskiego rynku ubezpieczeniowego.

Wszyscy nagrodzeni są związani z Grupą Europa od kilkunastu lat. Dr Patrycja Duszeńko-Majchrowska od ponad 10 lat współpracuje z największymi i najważniejszymi instytucjami rynku finansowego w Polsce przy tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych produktów z obszaru bancassurance. Od 2006 r. pełniła funkcję dyrektora departamentu, a obecnie szefa pionu odpowiedzialnego za sprzedaż ubezpieczeń na życie, inwestycyjnych oraz majątkowych i osobowych w Grupie Europa. Jest doktorem nauk ekonomicznych ze specjalizacją w ubezpieczeniach. Działa w komisji ubezpieczeń na życie oraz zespole bancassurance PIU.

Tadeusz Hołyński to doświadczony manager, związany z Grupą Ubezpieczeniową Europa od 15 lat, wieloletni dyrektor pionu, odpowiedzialny za stworzenie wielu ubezpieczeń finansowych w Polsce. Obecnie Wiceprezes Zarządu spółek Europa.ua, działających na Ukrainie od 2012 r. Europa jest drugim polskim ubezpieczycielem obecnym na tamtejszym rynku. Tadeusz Hołyński pod koniec lat 90-tych zapoczątkował sprzedaż w sektorze bancassurance, tworząc Departament Ubezpieczeń Finansowych w TU Europa. Jednym z pierwszych produktów, opracowanych i wdrożonych przez niego na potrzeby banków, było ubezpieczenie niskiego wkładu oraz ubezpieczenie pomostowe. Poprzez wprowadzenie ubezpieczenia niskiego wkładu przyczynił się do dynamicznego rozwoju kredytu hipotecznego, który stał się dostępny dla młodych polskich rodzin nie dysponujących wymaganym wkładem własnym na zakup mieszkania.

Adam Rospenk od ponad 16 lat aktywnie działa w branży ubezpieczeniowej i bankowej. Od 1999 jest związany z TU Europa, gdzie od 2004 r. pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Finansowych, a obecnie Dyrektora Pionu odpowiedzialnego za przygotowanie produktów i sprzedaż ubezpieczeń finansowych. Od lat aktywnie uczestniczy w kreowaniu trendów na rynku bankowo-ubezpieczeniowym. Efektem tej intensywnej współpracy jest aktywne kształtowanie trendów na rynku bancassurance i wyznaczanie standardów branżowych.

Z perspektywy czasu widzę, jak wiele udało nam się osiągnąć w obszarze bancassurance, a jednocześnie zdaję sobie sprawę, że przed nami jeszcze dużo wyzwań, aby sprostać nieustannie zmieniającym się gustom i świadomości klientów. Ich oczekiwania są coraz większe – ocenia Partycja Duszeńko-Majchrowska. – Obecnie stawiamy sobie za cel podniesienie jakości usług i metod sprzedaży oferowanych produktów, które będą udoskonalane tak, aby jak najbardziej odpowiadały potrzebom klientów.

PIU od 17 lat przyznaje wyróżnienia osobowościom, które w sposób szczególny są zaangażowane w rozwój rynku ubezpieczeń w Polsce. Odznakę „Za zasługi dla ubezpieczeń” można otrzymać tylko jeden raz.

Źródło: Grupa Ubezpieczeniowa Europa

Udostępnij artykuł: