Europejska chmura Scaleway pomoże firmom z Polski przyspieszyć wejście na rynki UE

Firma / Technologie i innowacje

Scaleway, drugi największy europejski dostawca chmury obliczeniowej, otwiera swój program partnerski na start-upy z krajów CEE ‒ w tym Polski, ogłaszając jego specjalną edycję. Firma umożliwia młodym przedsiębiorstwom zdobycie doświadczenia biznesowego i europejskich kontaktów, oferując wsparcie technologiczne, w tym darmowy dostęp do rozwiązań chmurowych.

start-upy
Źródło: Scaleway

Scaleway, drugi największy europejski dostawca chmury obliczeniowej, otwiera swój program partnerski na start-upy z krajów CEE ‒ w tym Polski, ogłaszając jego specjalną edycję. Firma umożliwia młodym przedsiębiorstwom zdobycie doświadczenia biznesowego i europejskich kontaktów, oferując wsparcie technologiczne, w tym darmowy dostęp do rozwiązań chmurowych.

Firma jest europejskim dostawcą usług w chmurze, należący do grupy Iliad, który oferuje szereg pionierskich rozwiązań w obszarze infrastruktury chmurowej dla profesjonalistów.

Rozwija działalność na całym świecie. Obecnie obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Posiada centra danych zlokalizowane we Francji, w Holandii, a od września tego roku również w Polsce.

Pomoc dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej

Scaleway uruchomił swój program dla start-upów w czerwcu 2020 roku. Co miesiąc rozpoczyna współpracę z 5 nowymi firmami.

W ramach trwającego rok programu, wybrane firmy otrzymują dostęp do narzędzi chmurowych firmy wartych 3 000 EUR miesięcznie, szkoleń z mentorami z dziedziny IT, rozwoju produktu, marketingu, oraz możliwość nawiązywania kontaktów i współpracy w ramach międzynarodowej społeczności start-upowej.

Czytaj także: Program Pilot Maker Elektro ScaleUp: jak start-upy wspierają rozwój elektromobilności i transformację energetyczną

Firma chce przede wszystkim pomagać start-upom z krajów Europy Centralnej i Wschodniej w wypłynięciu na szerokie, europejskie wody. Coraz więcej start-upów zwraca uwagę na to, w jakim kraju są przechowywane dane osobowe ich klientów ‒ co wymusza RODO.

Dzięki temu, że Scaleway jest firmą europejską ‒ mogą mieć pewność, że spełnia ona najwyższe standardy ochrony.

W ramach trwającego rok programu, wybrane firmy otrzymują dostęp do narzędzi chmurowych firmy wartych 3 000 EUR miesięcznie, szkoleń z mentorami.

W najbliższej edycji, do której zapisy rozpoczęły się 15 października, firma koncentruje się na Europie Środkowej i Wschodniej ‒ aplikować mogą tylko start-upy pochodzące z Polski, Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Estonii, Kosowa, Litwy, Łotwy, Macedonii Północnej, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Węgier.

Scaleway zapewni firmom odpowiednie zasoby

‒ Sami zaczynaliśmy jako mała firma. Teraz pomagamy najlepszym start-upom szybciej się rozwijać, zapewniając im potrzebne do tego zasoby ‒ mówi Yann Lechelle, CEO Scaleway. Dodaje, że nowe firmy potrzebują prawdziwych partnerów, a nie zwykłych dostawców usług.

‒ Wierzymy, że jako dostawca infrastruktury chmurowej w modelu infrastructure-as-a-service autentycznie możemy pomóc start-upom rozwijać ich usługi. Nasze europejskie korzenie i wartości oraz biznesowe DNA, w połączeniu z naszą skalą i zwinnością sprawiają, że możemy im wiele zaoferować ‒ dodaje.

Czytaj także: Gdzie start-upy przyspieszają ratowanie gospodarki w czasie koronakryzysu?

Jak wyjaśnia Yann Lechelle, wszystkie firmy miewają problemy z wchodzeniem na nowe rynki ‒ choćby przez nieznajomość biznesowej rzeczywistości poza ich krajami.

Scaleway i szereg jego mentorów pozwolą zrozumieć sposoby działania na różnorodnych rynkach, nawiązać nowe kontakty, jednocześnie dając silne wsparcie technologiczne i usługi warte łącznie kilkadziesiąt tysięcy euro.

Nowe firmy potrzebują prawdziwych partnerów, a nie zwykłych dostawców usług.

‒ Start-upy ze Środkowej i Wschodniej Europy niosą ze sobą energię swoich nowych, świeżych ekosystemów. Wybór jako partnera europejskiej i wciąż świeżej chmury ma dla nich dużo sensu ‒ a my możemy zapewnić im wyjątkowe wsparcie ‒ mówi Pascal Condamine, Head of Startup Program Scaleway.

Jak dodaje, ta specjalna edycja programu pozwoli firmom z regionu na łatwiejsze przystąpienie do niego, jako że będą rywalizować z mniejszą liczbą konkurentów niż zazwyczaj.

W programie Scaleway bierze już udział jeden polski start-up ‒ wrocławski Viralstat, dostarczający narzędzia analizujące dane z mediów społecznościowych.

Rekrutacja do kolejnej edycji programu trwa od 15 października do 15 listopada 2020 r. Więcej informacji znaleźć można na https://www.scaleway.com/en/startup-program/.

Źródło: Scaleway
Udostępnij artykuł: