Eurostat: sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 4,1 proc. rdr w kwietniu

Gospodarka

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrost o 4,1% r/r w kwietniu 2019 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Koszyk na zakupy, wykresy i kalkulator
Fot. stock.adobe.com/maxsim

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrost o 4,1% r/r w kwietniu 2019 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

W całej Unii Europejskiej #SprzedażDetaliczna spadła o 0,3% w ujęciu miesięcznym, zaś w ujęciu rocznym wzrosła o 2,9% r/r #Eurostat

W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna w Polsce nie zmieniła się w ujęciu procentowym.Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła o 11,9% r/r w kwietniu, zaś w cenach bieżących - o 13,6% r/r.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła o 0,4% m/m w kwietniu

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w strefie euro spadła o 0,4% w ujęciu miesięcznym w kwietniu 2019 r., podał także Eurostat.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 0,4% spadku w ujęciu miesięcznym.W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna spadła o 0,3% w ujęciu miesięcznym.Eurostat podał, że w ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu o 1,5% w strefie euro oraz o 2,9% w całej UE.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 1,5% wzrostu w ujęciu rocznym.

Ceny producentów spadły o 0,3% m/m w strefie euro w kwietniu

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro spadły o 0,3% m/m w kwietniu 2019 r. i wzrosły o 2,6% w ujęciu rocznym, podał Eurostat.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił +0,3% w ujęciu miesięcznym oraz +3,2% r/r.W całej Unii Europejskiej ceny producentów nie zmieniły się m/m, a w ujęciu rocznym wzrosły o 2,9%.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: