Eurostat: sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 4,2 proc. rdr w lipcu

Gospodarka

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrosła o 4,2% r/r w lipcu 2019 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Koszyk na zakupy, wykresy i kalkulator
Fot. stock.adobe.com/maxsim

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrosła o 4,2% r/r w lipcu 2019 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

W całej Unii Europejskiej #SprzedażDetaliczna spadła o 0,5% w ujęciu miesięcznym, zaś w ujęciu rocznym wzrosła o 2,6% r/r #Eurostat

W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna w Polsce spadła o 1,3%.Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła o 5,7% r/r w lipcu, zaś w cenach bieżących - o 7,4% r/r.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła o 0,6% m/m w lipcu

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w strefie euro spadła o 0,6% w ujęciu miesięcznym w lipcu 2019 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 0,6% spadku w ujęciu miesięcznym.Czytaj także: Wzrosła sprzedaż detaliczna w Polsce, spadły ceny producentów >>>

W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna spadła o 0,5% w ujęciu miesięcznym.Eurostat podał, że w ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna wzrosła w lipcu o 2,2% w strefie euro oraz o 2,6% w całej UE.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 2% wzrostu w ujęciu rocznym.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: