Eurostat: sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 5,4 proc. rdr w sierpniu

Gospodarka

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrosła o 5,4% r/r w sierpniu 2019 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Koszyk z zakupami i wykresy gospodarcze
Sprzedaż Fot. stock.adobe.com/Andrey Popov

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrosła o 5,4% r/r w sierpniu 2019 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

W całej Unii Europejskiej #SprzedażDetaliczna wzrosła o 0,2% w ujęciu miesięcznym #Eurostat

W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła 0,4%.W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,2% w ujęciu miesięcznym, zaś w ujęciu rocznym wzrosła o 2,5% r/r.Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła o 4,4% r/r w sierpniu, zaś w cenach bieżących - o 6% r/r.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła o 0,3% m/m w sierpniu

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w strefie euro wzrosła o 0,3% w ujęciu miesięcznym w sierpniu 2019 r., podał także Eurostat.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 0,3% wzrostu w ujęciu miesięcznym.Czytaj także: Eurostat: sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 4,2 proc. rdr w lipcu >>>Eurostat podał, że w ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna wzrosła w sierpniu o 2,1% w strefie euro oraz o 2,5% w całej UE.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 1,9% wzrostu w ujęciu rocznym.

Ceny producentów spadły o 0,5% m/m w strefie euro w sierpniu

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro spadły o 0,5% m/m w sierpniu 2019 r. i spadły o 0,8% w ujęciu rocznym, podał unijny urząd statystyczny Eurostat.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 0,2% w ujęciu miesięcznym i rocznym.W całej Unii Europejskiej ceny producentów spadły o 0,4% m/m, a w ujęciu rocznym spadły o 0,3%.W Polsce ceny producentów wzrosły o 0,2% m/m i zwiększyły się o 1% w ujęciu rocznym, podał także Eurostat.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: