Ewa Anna Fizyta

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Członek Rady Związek Banków Polskich Societe Generale SA

Ewa Anna Fizyta, Societe Generale

Członek Rady Związek Banków Polskich Societe Generale SA

Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w sektorze bankowym, zaś od 1979 r. związana jest z SOCIETE GENERALE S.A. - jednym z czołowych banków europejskich.
Do wiosny 1996 r. była zatrudniona w warszawskim Przedstawicielstwie Societe Generale S.A., gdzie przez wiele lat pełniła obowiązki przedstawiciela, a następnie sprawowała funkcję zastępcy przedstawiciela. W latach 1991-1992 uczestniczyła w pracach zespołu odpowiedzialnego za utworzenie polskiego Oddziału banku. Po włączeniu Przedstawicielstwa do struktur Oddziału jest pracownikiem Societe Generale S.A. Oddział w Polsce, gdzie w randze dyrektora odpowiedzialna jest za współpracę z bankami, utrzymywanie relacji z bankiem centralnym oraz z polskimi instytucjami nadzorczymi, a także uczestniczy w projektach grupy Societe Generale mających na celu wprowadzanie na rynek polski nowych linii produktowych.

Ponadto jest przedstawicielem ponad trzytysięcznej rzeszy polskich pracowników spółek grupy Societe Generale w Europejskiej Radzie pracowników (European Works Council), pełniąc od dwóch kadencji funkcję jednego z sekretarzy Rady.Biegle włada trzema językami obcymi. Zamężna, ma dwie dorosłe córki. W wolnych chwilach uprawia turystykę, narciarstwo oraz jeździ na łyżwach.
Udostępnij artykuł: