Expander ze świetnymi wynikami sprzedażowymi

Finanse i gospodarka

Expander, jedna z największych firm doradztwa finansowego w Polsce, mimo trudnego rynku, podsumowuje I kwartał 2013 roku z dużymi sukcesami. Wbrew ogólnym tendencjom firma zwiększyła sprzedaż kredytów hipotecznych oraz produktów inwestycyjnych. Cały czas poszerza swoją działalność, rekrutuje doradców i otwiera nowe placówki. Obecnie posiada blisko 70 oddziałów, a do końca roku powstanie kilkanaście następnych.

5% wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych

Expander wykorzystał niekorzystne warunki panujące na rynku kredytów hipotecznych do umocnienia swojej pozycji. Mimo spadku koniunktury oraz wygaszenia programu „Rodziny na Swoim”, która stymulowała sprzedaż kredytów hipotecznych Expander odnotował 5% wzrost ich sprzedaży w stosunku do ostatniego kwartału 2012 i pośredniczył w udzieleniu kredytów hipotecznych o łącznej wartości 492 mln PLN. Oznacza to wzrost udziałów w kurczącym się rynku z 5,4% do 6,3%, kiedy w tym samym czasie wartość udzielonych kredytów na rynku zmniejszyła się o 10%.

– Budujemy siłę spółki na bazie długoletnich doświadczeń oraz zaufaniu klientów do naszej marki, które zyskujemy dzięki profesjonalnej obsłudze i długofalowym relacjom. Ostatni kwartał mimo spadkowego rynku kredytów hipotecznych odnotowaliśmy ze znacznym wzrostem i jednocześnie najlepszym wynikiem od 2008 r.- mówi Andrzej Oślizło, Prezes Zarządu firmy Expander Advisors

130502.expander.01.550x

– Co istotne, nie koncentrujemy się wyłącznie na udzielaniu kredytów hipotecznych, ale dywersyfikujemy działania i oferujemy kompleksową obsługę. Produkty finansowe poza hipoteką w marcu stanowiły bowiem ponad 50% całej sprzedaży spółki – dodaje Andrzej Oślizło.

Rekordowa sprzedaż produktów inwestycyjnych

Widoczny wzrost nastąpił również w sprzedaży produktów inwestycyjnych. Do oferowanej w ostatnim czasie „Spokojnej Przystani” przystąpiło ponad 1000 osób, które zdecydowały się powierzyć kapitał wart ok. 40 mln złotych. Był to już kolejny produkt strukturyzowany firmy Expander, przygotowany wspólnie z TunŻ Warta, który cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Poprzedni produkt, czyli „Salsa 2012” również sprzedał się z bardzo dobrym wynikiem. Przystąpiło do niego 1023 klientów, którzy łącznie zainwestowali środki o wartości blisko 40,1 mln zł.

– Dbamy, aby nasze produkty były ciekawe i miały wysoki potencjał zysku, dlatego poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynku, gdyż to przekłada się na zainteresowanie naszą ofertą. Produkty „Salsa I” oraz „Salsa II” zakończyły się zyskiem odpowiednio 52,57 % oraz 36,69 % (w okresie 4 lat). Warto wspomnieć, że poprzednie edycje tego produktu  uplasowały  go w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o stopy zwrotu i to przy pełnej gwarancji kapitału. Również jeden z naszych nowszych produktów – „Salsa 2012”, który wystartował w grudniu 2012, zyskuje już blisko +4%. Natomiast teraz kończymy prace nad nowym produktem który pojawi się w naszej ofercie 20 maja – mówi Piotr Nowak, Dyrektor ds. Produktów Inwestycyjnych firmy Expander.

130502.expander.02.550x

Expander do końca roku pozyska 100 doradców

Expander rozwija swoją działalność i rozbudowuje struktury. W zeszłym roku sieć oddziałów urosła do 60, a do końca b.r. ma być ich łącznie 80. W samym maju i czerwcu powstanie 5 kolejnych. – Tak dynamiczny rozwój naszej sieci wiąże się ze zwiększaniem zatrudnienia. Jeszcze w tym roku planujemy pozyskać 100 doradców, a w tym 30 wykwalifikowanych specjalistów do obsługi finansów firm. W czasie rekrutacji będziemy zatem sprawdzać ich wiedzę w tematyce finansów firm oraz atuty takie jak: prawidłowe czytanie biznes planów i odczytywanie pozycji bilansowych – zapowiada Anna Kochańska, Dyrektor Sprzedaży firmy Expander.

Źródło: Expander

Udostępnij artykuł: