Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. otrzymała premię technologiczną

Polecamy

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. otrzymała premię na wdrożenie technologii produkcji drewna klejonego wzmacnianego włóknem. Kwota 2.105.379,01 PLN została przyznana spółce w ramach złożonego wniosku i została przekazana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. spełniła wszystkie niezbędne warunki wymagane do przyznania premii.

„Od momentu debiutu na NewConnect planowo i zarazem dynamicznie się rozwijamy, dążąc do statusu czołowego podmiotu na polskim rynku producentów drewna klejonego. Spółka szybko zagospodarowała rynkowe nisze, czyniąc z nich intratne źródło dochodu. W krótkim czasie staliśmy się jednym z trzech największym producentów magazynów soli. Sprzyjają nam również inwestycje infrastrukturalne. Intensywna rozbudowa sieci autostrad w Polsce generuje bardzo duże zainteresowanie ofertą Spółki. To dobry czas na inwestycje” – mówi Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. specjalizuje się w produkcji drewna klejonego i konstrukcyjnego, a także łuków drewnianych oraz hal systemowych. Spółka dysponuje zakładem produkcyjnym w skład którego wchodzi między innymi nowoczesna i największa w Polsce linia do produkcji drewna wielkogabarytowego. Spółka posiada również własną pracownią konstrukcyjną wyposażoną w specjalistyczne oprogramowanie. Automatyzacja procesów, stały monitoring rynkowych nowinek technologicznych i ich systematyczne wdrażanie pozawala stale zwiększać możliwości produkcyjne.

Innowacyjna technologia wzmacniania kompozytami została opracowana we współpracy z ekspertami z Katedry Konstrukcji Drewnianych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i jest chroniona. Obecnie stosowana jest tylko i wyłącznie przez Fabrykę Konstrukcji Drewnianych S.A. W porównaniu z powszechnie stosowanymi rozwiązaniami zapewnia bardzo duże oszczędności podczas produkcji, związane z racjonalniejszym zużyciem surowca, przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych.

„Uruchomienie nowej linii produkcyjnej znacznie zwiększa naszą konkurencyjność na rynku konstrukcji wielkogabarytowych i pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z zakupem surowców” – dodaje Waldemar Zieliński.

Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.

Udostępnij artykuł: