Faktoring: kiedy, komu i jaki się opłaca?

Firma

Co to jest faktoring i dlaczego może się przydać przedsiębiorcom?, o tym piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa w Akademii Przedsiębiorcy.

napis factoring na klawiszu enter, klawiatura komputerowa
Fot. stock.adobe.com / Coloures-Pic

Co to jest faktoring i dlaczego może się przydać przedsiębiorcom?, o tym piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa w Akademii Przedsiębiorcy.

Faktoring to rozwiązanie, które pozwala uniknąć zatorów płatniczych. Dzięki niemu na rachunek firmy niezawodnie wpłyną pieniądze należne za wykonanie danej usługi lub sprzedaż produktu.

Jak to jest możliwe - wyjaśniają eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Faktoring to nie tylko pewność zapłaty

Eksperci wyjaśniają również następujące pojęcia: faktorant, faktor, dłużnik faktoranta.

Jak zauważają eksperci piszący na portalu Akademia Przedsiębiorcy dzięki faktoringowi, oprócz pewności otrzymania należnych pieniędzy, firma zyskuje szereg dodatkowych korzyści, jak np. pomoc w zarządzaniu należnymi płatnościami.

Kolejne pojęcia, które powinien sobie przyswoić przedsiębiorca to: faktoring pełny, faktoring niepełny, faktoring mieszany, faktoring odwrócony. Jak również faktoring jawny, cichy i półjawny. Jest też faktoring krajowy i międzynarodowy.

Faktoring nie dla każdego

W artykule "Co to jest faktoring i kiedy może się przydać?" jego Autorzy tłumaczą kiedy, komu i jaki faktoring się opłaca.

Zwracają jednak uwagę, że jeśli firma nie spełnia określonych warunków, to faktoring będzie dla niej zbyt drogi.

Udostępnij artykuł: