Fed i Grecja mogą osłabiać złotego

Komentarze ekspertów

Środa na krajowym rynku walutowym, podobnie jak na rynku globalnym, ma szansę upłynąć pod znakiem stabilizacji notowań i wyczekiwania na wieczorne wyniki posiedzenia Fedu oraz późniejszą konferencję prasową Janet Yellen.

Środa na krajowym rynku walutowym, podobnie jak na rynku globalnym, ma szansę upłynąć pod znakiem stabilizacji notowań i wyczekiwania na wieczorne wyniki posiedzenia Fedu oraz późniejszą konferencję prasową Janet Yellen.

Posiedzenie Fed to dziś zdecydowanie wydarzenie numer jeden. Od tego jakie sygnały popłyną z amerykańskiego banku centralnego uzależnione będą nastroje nie tylko na forexie, ale też na globalnych rynkach obligacji i akcji.

Wyniki posiedzenia Fed inwestorzy poznają o godzinie 20:00, a pół godziny później rozpocznie się konferencja prasowa Janet Yellen. Nie ma wątpliwości, że amerykańskie władze monetarne jeszcze nie zdecydują się podnieść stóp procentowych, pozostawiając główną stopę w dotychczasowym przedziale od zera do 0,25%. Uwaga rynków będzie się koncentrowała natomiast na publikacji najnowszych projekcji danych makroekonomicznych i stóp procentowych oraz na tym co ma do powiedzenia szefowa Fed.

Zakładamy, że dziś z Fed popłynie wyraźny sygnał zapowiadający jesienną ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: