Fed: stopy procentowe bez zmian

Gospodarka

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) postanowił nie zmieniać poziomu stóp procentowych, poinformował Fed po posiedzeniu.

Pliki dolarów na tle wykresów gospodarczych
Fot. stock.adobe.com/fotofabrika

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) postanowił nie zmieniać poziomu stóp procentowych, poinformował Fed po posiedzeniu.

Federalny Komitet Otwartego Rynku (#FOMC) postanowił nie zmieniać poziomu stóp procentowych #Fed #USA #StopyProcentowe

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami rynku."Komitet postanowił utrzymać docelowy zakres stopy procentowej dla funduszy federalnych na poziomie 1,5-1,75%" - czytamy w komunikacie.

Komitet ocenia, że obecne nastawienie w polityce pieniężnej jest odpowiednie dla osiągnięcia trwałego rozwoju aktywności gospodarczej, dobrych warunków na rynku pracy oraz inflacji zbliżonej do 2-proc. celu, podano także."Komitet będzie nadal obserwował implikacje nowych informacji dla perspektyw gospodarczych, w tym rozwoju sytuacji globalnej oraz ograniczonej presji inflacyjnej, oceniając odpowiednią ścieżkę dla docelowego zakresu stopy procentowej dla funduszy federalnych" - czytamy dalej.

Fed obniżył prognozę wzrostu PKB w USA na 2019 r.

Wzrost PKB w USA wyniesie w tym roku 2,1-2,2% (wobec 2,1-2,3% oczekiwanych na 2019 r. we wrześniu br.), wynika z centralnej ścieżki projekcji Fed.Mediana prognoz na 2019 r. wynosi obecnie 2,2% (wobec 2,2% we wrześniowej projekcji).Wzrost prognozowany jest na poziomie odpowiednio: 2-2,2% w 2020 r. (wobec 1,8-2,1% w projekcji wrześniowej), 1,8-2% w 2021 r. (bez zmian wobec projekcji z września) i 1,8-2% w 2022 r. (wobec 1,7-2% w projekcji wrześniowej).Mediana prognoz na lata 2020-2022 wynosi odpowiednio: 2%, 1,9% i 1,8% (bez zmian wobec projekcji z września).
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: