FEFRWP: Uczniowie z terenów wiejskich badają nadbałtycką przyrodę

NBS 2017/04

nbs.2017.04.strona.056.850x

Jak wygląda praca przyrodnika i badacza? Co można znaleźć w kropli wody, a jak powstaje nadmorski klif? To przykładowe tajniki nadbałtyckiej przyrody, którą poznają uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w ramach projektu „Zupełnie inna lekcja przyrody”.

Projekt edukacji przyrodniczej realizowany jest od marca do czerwca 2017 r. w Wolińskim Parku Narodowym. Z początkiem kwietnia rozpoczęły się zapisy na zajęcia, które odbędą się podczas edycji jesiennej.

[bannerb1]

[author_posts]

„Zupełnie inna lekcja przyrody” to projekt edukacji przyrodniczej realizowany od 2016 r. przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, uruchomionym przez FEFRWP pod koniec 2015 r. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w szczególności ze szkół zlokalizowanych na obszarach wiejskich oraz w miastach do 5 tys. mieszkańców. Celem zajęć jest kształtowanie wśród młodzieży świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu oraz kraju.

Jak wygląda „...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI