FEFRWP: Uczniowie z terenów wiejskich badają nadbałtycką przyrodę

NBS 2017/04

Jak wygląda praca przyrodnika i badacza? Co można znaleźć w kropli wody, a jak powstaje nadmorski klif? To przykładowe tajniki nadbałtyckiej przyrody, którą poznają uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w ramach projektu „Zupełnie inna lekcja przyrody”.

Projekt edukacji przyrodniczej realizowany jest od marca do czerwca 2017 r. w Wolińskim Parku Narodowym. Z początkiem kwietnia rozpoczęły się zapisy na zajęcia, które odbędą się podczas edycji jesiennej.

„Zupełnie inna lekcja przyrody” to projekt edukacji przyrodniczej realizowany od 2016 r. przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, uruchomionym przez FEFRWP pod koniec 2015 r. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w szczególności ze szkół zlokalizowanych na obszarach wiejskich oraz w miastach do 5 tys. mieszkańców. Celem zajęć jest kształtowanie wśród młodzieży świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu oraz kraju.

Jak wygląda „...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI