Ferratum zapowiada budowę pierwszego mobilnego banku w UE

Bankowość

Mobilne konta osobiste, dostępne w głównych europejskich walutach, wprowadzi na rynek Ferratum Bank - zapowiedział Jorma Jokela, CEO Ferratum Group. Należący do fińskiej grupy maltański bank, w 2012 roku otrzymał licencję bankową. Nie jest jeszcze znany dokładny termin launchu nowych produktów finansowych.

Jeśli przeprowadziłbym się do Szwecji lub Wielkiej Brytanii, to by otworzyć konto bankowe, potrzebowałbym obecnie stosu dokumentów. W mobilnym banku Ferratum każdy będzie mógł otworzyć konto online, dostępne w głównych europejskich walutach oraz działające już po kilku minutach – zapowiada Jorma Jokela.

Założona przez Jokelę w 2005 roku spółka Ferratum, udziela mikropożyczek w 22 krajach, a liczba klientów Grupy przekroczyła 1,7 miliona. Od 2008 roku Ferratum obecne jest także w Polsce. Od 2014 roku produkty finansowe Ferratum Group oferowane są w Polsce pod szyldem Ferratum Banku. W styczniu 2015 roku Ferratum zadebiutowało także na parkiecie frankfurckiej giełdy papierów wartościowych. W maju 2015 roku minęło 10 lat od udzielenia przez Ferratum pierwszej mikropożyczki.

Źródło: Ferratum Group

Udostępnij artykuł: