Finał konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Finanse i gospodarka

Po raz 14. finaliści konkursu Artystyczna Podróż Hestii będą prezentować swoje prace w ramach wystawy konkursowej. Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawę prac dwadzieściorga dwojga finalistów wyłonionych spośród 378 zgłoszeń będzie można oglądać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie od 8 do 23 maja 2015 r.

Dwoje laureatów wyjedzie w ramach rezydencji artystycznej do ważnych ośrodków światowej kultury: Nowego Jorku i Walencji. Rezydencja artystyczna jest w pełni finansowana przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii, powołaną przez Ergo Hestię. „To, na co stawiamy jako organizator konkursu Artystyczna Podróż Hestii, to kreowanie postaw ciekawości zarówno u artystów, jak i odbiorców sztuki” – mówi Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Oprócz dwóch Nagród Głównych przyznana zostanie również Nagroda Specjalna. Laureata tego wyróżnienia wskaże Piotr M. Śliwicki, prezes Ergo Hestii. Po raz pierwszy w historii konkursu przyznana zostanie także Nagroda Publiczności.

Grupa Ergo należy do Munich Re. Obecna na naszym rynku zarówno w sektorze ubezpieczeń majątkowych, jak i na życie. 

Źródło: PIU

 
Udostępnij artykuł: