Finansista miesiąca: Gdy nie zgadzają się liczby, zmieniają się ludzie

BANK 2009/05

0001

Krzysztof Rosiński egzamin maklerski zdał jeszcze na studiach. Od razu podjął pracę w największym wówczas biurze maklerskim - w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego w Warszawie SA. Takie były początki. Dziś jest o wiele, wiele dalej.

Były lata 90. Rosiński odnajdywał się chętnie w zarządzaniu różnymi projektami, które pojawiały się w ramach grupy kapitałowej Banku Handlowego, z którą był związany całe lata. Polegały one na zakładaniu w obrębie grupy różnych spółek j.v, rozszerzających działalność finansową banku. Miał więc sporo wspólnego zarówno z TFI Handlowego (obecnie Legg Mason), jak i działalnością ubezpieczeniową towarzystwa Zurich-Handlowy (obecnie Generali). Później pojawił się projekt drugofilarowy: Bank Handlowy wspólnie z PKO BP stworzyły największy bankowy otwarty fundusz emerytalny, o bardzo dobrym marketingu i znakomitych rokowaniach na przyszłość. Przy tym projekcie również pracował – ale na jego „zapleczu”.

Uważam, że był to fundusz niewykorzystanych szans – twierdzi Krzysztof Rosiński. – Pozostał jednak niedosyt – dodaje.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: