Finansista Miesiąca: Zbigniew Jagiełło – Świat banków jest mi bliski

BANK 2009/09

Zbigniew Jagiełło, obecnie "podwójny" szef Pioneer Pekao TFI oraz Pioneer Pekao Investment Managment SA z branżą funduszy inwestycyjnych związany jest od stycznia 1995 roku. Nosi w sobie pewnego rodzaju wrażliwość obserwatora - na świat i ludzi - co pomaga mu być skutecznym menadżerem.

Karierę rozpoczynał w Pioneer Pierwszym Polskim Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych (rzeczywiście pierwszym na rynku!), w którym kierował biurem regionalnym we Wrocławiu. Później od listopada 1996 roku pracował w PKO/Credit Suisse TFI, początkowo jako dyrektor sprzedaży a od 1998 roku – wiceprezes zarządu. Dalej były znowu TFI. W 2000 roku został prezesem Pekao Alliance Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych – do czasu połączenia tego towarzystwa z Pioneer Pierwszym Polskim Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych, co nastąpiło 3 lipca 2001 roku.

Ścisłe i wieloletnie związanie się z rynkiem kapitałowym oznacza także, że Zbigniew Jagiełło ma jasno sformułowane poglądy na temat zjawisk zachodzących także w sektorze bankowym.

Jak finansista z bankierem

...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: