Finansowania restrukturyzacji górnictwa z budżetu wydłużone do końca 2023 r.

Czysty zysk

Hałdy węgla
Fot. stock.adobe.com/whitelook

Sejm przyjął nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw, którego głównym celem jest wydłużenie do końca 2023 r. finansowania ze środków budżetowych restrukturyzacji sektora górnictwa węgla kamiennego.

#Sejm przyjął nowelizację ustawy górniczej. Chodzi o wydłużenie finansowania restrukturyzacji sektora górnictwa węgla kamiennego #górnictwo @MinEnergii

„Sejm przyjął nowelizację ustawy górniczej i skierował ją do @PolskiSenat. Chodzi o wydłużenie do końca 2023 r. finansowania ze środków budżetowych restrukturyzacji sektora górnictwa węgla kamiennego” – czytamy na profilu sejmowym w serwisie Twitter.

Projekt nowelizacji wpłynął do Sejmu na początku października. Zgodnie z założeniami przedstawionymi przez Radę Ministrów, głównym celem projektu ustawy jest wydłużenie do końca 2023 r. finansowania ze środków budżetowych restrukturyzacji sektora górnictwa węgla kamiennego, w związku z Decyzją Komisji Europejskiej z dnia 8 lutego 2018 r., która zezwala na udzielanie pomocy publicznej z budżetu państwa.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: