Fintech Twisto udostępnił płatności Apple Pay

Bezgotówkowo / Z rynku

Fintech Twisto udostępnił możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych przy użyciu Apple Pay dla użytkowników smartfonów i zegarków z systemem iOS, poinformowała spółka.

Płatności mobilne zegarkiem i terminal POS
Fot. stock.adobe.com/WavebreakMediaMicro

Fintech Twisto udostępnił możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych przy użyciu Apple Pay dla użytkowników smartfonów i zegarków z systemem iOS, poinformowała spółka.

Fintech @twisto_pl udostępnił możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych przy użyciu #ApplePay dla użytkowników smartfonów i zegarków z systemem #iOS #Twisto

"Użytkownicy iOS stanowią aż jedną trzecią klientów Twisto w Polsce, a Apple Pay to jedna z funkcji, na którą najbardziej czekali. Cieszymy się, że od dziś mogą dokonywać płatności mobilnych z Twisto w każdym sklepie. Doświadczenie z Czech, gdzie Apple Pay oferujemy od dłuższego czasu, pokazuje, że użytkownicy Apple Pay to nasi najbardziej aktywni klienci, dokonujący średnio 20% transakcji więcej niż inni użytkownicy" - powiedziała chief commercial officer w Twisto Renata Salata, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: 300 tys. zarejestrowanych klientów, Apple i Google Pay oraz raty. Plany fintechu Twisto na 2020 r. >>>

Apple Pay to metoda płatności mobilnych

Apple Pay to metoda płatności mobilnych, która pozwala na uniknięcie dotykania przycisków terminala i gotówki w sklepach stacjonarnych. Umożliwia także łatwe dokonywanie płatności online i w aplikacjach, bez podawania danych i wypełniania formularzy, podano także.

Do cyfrowego portfela Apple można dodać kartę wirtualną i kartę fizyczną Twisto. Płatności zbliżeniowe Apple Pay są obsługiwane przez iPhone SE, iPhone 6 i wyższe modele oraz przez Apple Watch, podano dalej.

Do 2024 r. Twisto planuje zrezygnować z wydawania kart plastikowych

"Do 2024 r. Twisto planuje całkowicie zrezygnować z wydawania kart plastikowych, przechodząc na płatności zbliżeniowe" - podsumowano w komunikacie.

Na polskim rynku Twisto działa od 2018 r. Oprócz aplikacji oferuje również nowatorską formułę zakupową "kup teraz, zapłać później" na jedno kliknięcie, dzięki której klient ma 21 dni na zapłacenie za e-zakupy bez rejestracji i dodatkowych kosztów. Partnerem strategicznym Twisto w Polsce jest ING Bank Śląski. Firma powstała w Czechach. Wśród udziałowców są grupa ING oraz towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: