Firma AMD ogłasza wstępne wyniki finansowe za trzeci kwartał

Finanse i gospodarka

Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła, że spodziewane przychody za trzeci kwartał zakończony 29 września 2012 spadną sekwencyjnie o 10%. Wcześniej firma przewidywała spadek przychodów na poziomie 1% przy zachowaniu 3-procentowej tolerancji. Niższe od przewidywanych wyniki wstępne są efektem niższego popytu niż oczekiwany na przestrzeni wszystkich grup produktowych wywołanych trudnymi warunkami makroekonomicznymi.

Firma spodziewa się teraz marży w wysokości 31%, tj. mniej niż we wcześniejszych prognozach zakładających 44% w związku wynikającym z niższych potrzeb rynkowych obniżeniem cen niektórych produktów na sumę ok. 100 milionów USD łącznie. Negatywny wpływ na marżę w trzecim kwartale miały też niższy od oczekiwanego popyt, który poskutkował usytuowaniem cen produktów Computing Solutions Group poniżej zakładanej średniej, a także niższym wykorzystaniem możliwości produkcyjnych niż przewidywano.

Koszty operacyjne w trzecim kwartale powinny natomiast spaść o ok. 7% względem poprzedniego okresu, co jest wynikiem nowej polityki i kontroli wydatków firmy.

Ostateczne wyniki finansowe za trzeci kwartał firma AMD przedstawi po zamknięciu rynków 18 października 2012. Wówczas w trakcie telekonferencji dla przedstawicieli środowisk finansowych o godzinie 23:00 czasu polskiego firma AMD przedstawi pod dyskusję wyniki finansowe za trzeci kwartał oraz informacje o założeniach na kwartał czwarty. Na stronie www.amd.com w dziale Relacji Inwestorskich będzie na żywo transmitowany sygnał audio z telekonferencji. Materiał będzie dostępny także przez 10 kolejnych dni.

Udostępnij artykuł: