Firma C&W wsparła remont biblioteki dla dzieci słabowidzących

Finanse i gospodarka

Firma doradcza Cushman & Wakefield ogłosiła zakończenie akcji charytatywnej mającej na celu przeprowadzenie gruntownego remontu biblioteki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8 dla Dzieci Słabowidzących w Warszawie. Projekt zakończył się sukcesem, a uczniowie Ośrodka już korzystają z odnowionej biblioteki.

Firma doradcza Cushman & Wakefield ogłosiła zakończenie akcji charytatywnej mającej na celu przeprowadzenie gruntownego remontu biblioteki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8 dla Dzieci Słabowidzących w Warszawie. Projekt zakończył się sukcesem, a uczniowie Ośrodka już korzystają z odnowionej biblioteki.

W ramach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8 działa szkoła podstawowa, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa oraz liceum ogólnokształcące. Wszystkie placówki korzystają z zasobów wyremontowanej biblioteki. Przy Ośrodku znajduje się również internat dla uczniów spoza Warszawy. Dla osób, które nie mogą uczęszczać do szkoły, prowadzone jest nauczanie indywidualne w domach. Kształcenie odbywa się zgodnie z zasadami tyflopedagogiki. Uczniowie korzystają ze specjalnych podręczników oraz pomocy optycznych (np. lup).

Firma Cushman & Wakefield koordynowała cały proces odnowienia biblioteki, począwszy od zbierania funduszy, aż do przeprowadzenia samego remontu. Pieniądze na pokrycie kosztów modernizacji zbierane były w ramach kilku akcji charytatywnych, takich jak sprzedaż zdjęć i wypieków cukierniczych wykonanych przez pracowników firmy, zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego, czy też licytacja profesjonalnie udekorowanych choinek, jaka odbyła się w grudniu zeszłego roku w budynku Metropolitan w Warszawie.

"Kształcimy uczniów na wielu poziomach, od szkoły podstawowej, aż do szkoły średniej. Na każdym poziomie realizowana jest podstawa programowa szkół ogólnodostępnych. Oznacza to, że młodzież słabowidząca musi zapoznać się z taką samą ilością materiału w podręcznikach, czy też przeczytać taką samą liczbę lektur, jak dzieci nieposiadające takich problemów. Z tego względu odnowiona biblioteka, wyposażona m.in. w audiobooki, czy książki z powiększonym drukiem, będzie dla naszych uczniów niezwykle cenną pomocą" - mówi Beata Kotowska, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8 dla Dzieci Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej w Warszawie.
141116.satw.01.600

"Niezmiernie cieszymy się, że udało nam się doprowadzić do remontu biblioteki. Wspieraliśmy akcję od samego początku, gdyż byliśmy przekonani, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa. Mamy nadzieję, że nowa biblioteka będzie służyć dzieciom i umili im naukę" - Joanna Buczkowska, Dyrektor Działu Administracji warszawskiego biura firmy Cushman & Wakefield.

Przedsięwzięcie przeprowadzane zostało w ramach projektu "Schools Around the World" (SATW), programu charytatywnego utworzonego w 2005 r. przez firmę Cushman & Wakefield. Jego celem jest stworzenie nowych możliwości rozwoju dla młodzieży, której szanse zostały z różnych względów ograniczone.

Oprócz pracowników i zarządu Cushman & Wakefield remont biblioteki, na różnych etapach projektu, wsparły firmy: Six Fingers, Morrow Woods, Modulyss, Aberdeen Immobilien KAG mbH, WAPOL, BRUSH by MacDonald-Wlodarska, Fabrica de Pasjone, Gamat, In Design, JanKarol_com, Dmowski & Co. Branding & Art Direction, Kwiaciarnia Victoria, Hotel Bristol, Autobłysk s.c. Dariusz Hećko, Andrzej Ślasa, EKOTRADE Sp. z o.o., PMG Partner Sp. z o.o., Sodexo Polska Sp. z o.o., Colliers International Poland Sp. z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A.

Źródło: Cushman & Wakefield

Udostępnij artykuł: