Firma DCB kształci polskich żaków

Finanse i gospodarka

  Firma DCB - ekspert z dziedzinie wykrywania fałszywych pieniędzy i dokumentów - we współpracy z polskimi uczelniami przygotowała dla studentów bezpłatne zwiastuny szkoleń poświęconych fałszowaniu pieniędzy i dokumentów. To doskonała okazja, aby poznać własną walutę i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat fałszywek.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 13 października w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że studenci stanowią coraz liczniejszą grupę osób tworzących przyszłą polską gospodarkę. Jedynie w roku akademickim 2011/2012 kształciło się w Polsce 1 764,1 tys. żaków. Ta znacząca liczba utwierdza jedynie w przekonaniu, że polska młodzież powinna posiadać wiedzę i umiejętności w każdej dziedzinie, w tym również z zakresu rozpoznawania fałszywych pieniędzy oraz dokumentów. Posiadanie tych niezbędnych umiejętności okaże się bowiem przydatne w przyszłości i pomoże ustrzec się przed negatywnymi konsekwencjami związanymi z procederem fałszowania pieniędzy i dokumentów. 

Na dwóch uczelniach Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej (13 października 2012) oraz Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (14 i 21 października 2012) studenci będą mogli przekonać się, jak duże znaczenie ma znajomość krajowej i zagranicznej waluty. Unikalne zwiastuny są inauguracją cyklu profesjonalnych szkoleń dotyczących rozpoznawania autentyczności banknotów, monet i dokumentów. Spotkania skierowane są w szczególności do osób planujących karierę w branży finansowej, bankowej oraz handlowej.

Podczas zwiastunów słuchacze zgłębią bogatą historię pieniądza oraz dowiedzą się jak ewoluował i rozprzestrzeniał się po kuli ziemskiej. Poznają także motywy, oczekiwania i sposoby działania fałszerzy pieniędzy oraz najsławniejsze fałszerstwa w dziejach ludzkości. Ponadto, eksperci firmy DCB zaprezentują budowę banknotu oraz pokażą, jak odróżnić falsyfikat od oryginału. Przybliżą również prawne aspekty odpowiedzialności karnej wynikające z produkcji, rozpowszechniania i nieświadomego wprowadzania do obiegu podrobionych pieniędzy.

„Problem fałszowania pieniędzy i kradzieży tożsamości może spotkać każdego. Kształcąc polskich żaków chcemy już od młodych lat budować w świadomości społeczeństwa chęć poznawania własnej waluty. Tylko ta wiedza jest wstanie uchronić nas przed fałszerzami. Organizowane przez nas bezpłatne wykłady stanową początek tej drogi. Kontynuacją nauki są specjalistyczne szkolenia skierowane do osób pragnących zgłębić tajniki pieniądza oraz planujących swoją karierę zawodową związaną z finansami” – mówi Sylwester Salach, prezes firmy DCB.

Rozwinięciem zwiastunów są profesjonalne szkolenia organizowane odpłatnie przez firmę DCB. W ofercie znajdują się trzy wyjątkowe warsztaty dla studentów. Pierwszy kurs poświęcony jest rozpoznawaniu autentyczności waluty polskiej i europejskiej. Podczas spotkania każdy uczestnik nauczy się m.in. jak odróżnić fałszywkę od oryginału w zaledwie 2 sekundy czy postępować w przypadku wykrycia podrobionych pieniędzy. Drugi warsztat obejmuje zagadnienia z zakresu autentyczności dokumentów. Skierowany jest do osób, które chcą ustrzec się przed utratą własnej tożsamości oraz pracujących z dokumentami. Ostatnią propozycją przygotowaną przez firmę DCB jest kurs kasjera złotowego, na zakończenie którego każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.

Więcej informacji o spotkaniach na uczelniach i dostępnych szkoleniach znajdą Państwo na stronie www.dcb.com.pl.

Źródło: Firma DCB S.A.

 

Udostępnij artykuł: