Firmy boją się zmian w podatkach i wysokich kosztów zatrudnienia

Firma

Smutny mężczyzna w biurze
Fot. stock.adobe.com/baranq

Zmian w podatkach i wysokich kosztów zatrudnienia boi się 95% przedsiębiorców, wynika z badania ankietowanego przeprowadzonego wśród 300 małych, średnich i dużych przedsiębiorców, podała Konfederacja Lewiatan.

Aż 100% firm dużych obawia się rosnących kosztów zatrudnienia pracowników, a 97% niejasnych i niespójnych przepisów dotyczących działalności gospodarczej #firmy #KonfederacjaLewiatan

„Wśród innych barier, których najbardziej obawiają się przedsiębiorcy, znalazły się także przepisy prawa dotyczące działalności gospodarczej (95%), brak wykwalifikowanych pracowników (90%), niepewność sytuacji gospodarczej (90%), kontrole urzędów (90%) czy pogarszająca się sytuacja rynkowa, słaby popyt (85%)” – czytamy w komunikacie.

Lewiatan zwraca uwagę, że aż 100% firm dużych obawia się rosnących kosztów zatrudnienia pracowników, a 97% niejasnych i niespójnych przepisów dotyczących działalności gospodarczej. Odsetek firm wskazujących na te bariery jest najwyższy od 2016 roku.

Firmy spodziewają się, że koszty zatrudnienia będą rosły

„Rosnących kosztów zatrudnienia (nasilenia tej bariery) spodziewają się zresztą wszystkie firmy, w tym 81% dużych, 71% średnich i 72%. W przypadku innych barier, obawy o ich nasilenie w 2019 roku nie są już tak wysokie” – czytamy dalej.

Badanie zrealizowała firma SMARTSCOPE w listopadzie br., na reprezentatywnej grupie 300 małych, średnich i dużych przedsiębiorców, zatrudniających przynajmniej 10 pracowników. Badanie zrealizowano na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: