Flipping: na czym polega coraz popularniejsza metoda inwestycji w nieruchomości?

Nieruchomości

Niskie stopy procentowe w Polsce skłaniają stołecznych inwestorów do poszukiwania coraz atrakcyjniejszych lokali. Popularne staje się również kupowanie nieruchomości do remontu, ich odnowa i sprzedaż z zyskiem, czyli tzw. flipping.

Remont
Fot. Pixabay.com

Niskie stopy procentowe w Polsce skłaniają stołecznych inwestorów do poszukiwania coraz atrakcyjniejszych lokali. Popularne staje się również kupowanie nieruchomości do remontu, ich odnowa i sprzedaż z zyskiem, czyli tzw. flipping.

Coraz popularniejsze staje się kupowanie #nieruchomości do remontu, ich odnowa i sprzedaż z zyskiem, czyli tzw. #flipping #Expander

W związku z niskim oprocentowaniem lokat bankowych inwestorzy zainteresowani rynkiem nieruchomości  cały czas poszukują atrakcyjnych lokali.– Największym powodzeniem, bez zmian, cieszą się mieszkania jedno i dwupokojowe. Przy zakupie liczy się przede wszystkim atrakcyjna cena oraz dobra lokalizacja, co ma bezpośredni wpływ na zwrot z inwestycji. Spora grupa kupujących poszukuje mieszkań wymagających remontu, a następnie po wykonaniu niezbędnych prac, które mają wpływ na uatrakcyjnienie nieruchomości, decydują się równolegle na wynajem i sprzedaż lokalu z zyskiem. Flipping, bo tak określa się taki obrót nieruchomościami zakupionymi po atrakcyjnej cenie,  to w mojej ocenie coraz częstszy sposób inwestowania i zarabiania na rynku nieruchomości.  Według raportu Metrohouse i Expandera średnie ceny mieszkań na rynku wtórny w Warszawie wynoszą obecnie 7818 zł za m kw. Nie odnotowano zmian w stosunku do sytuacji sprzed miesiąca. – komentuje Marek Rybarczyk, ekspert Metrohouse.Czytaj także: Jak zainwestować w mieszkanie, żeby na nim zarobić?

Raty kredytów na stabilnym, niskim poziomie – gorzej ze zdolnością

Osoby, które planują kupić mieszkanie w Warszawie za kredyt muszą przygotować się na to, że niestety stają się one coraz trudniej dostępne.– Z miesiąca na miesiąc spada przeciętna zdolność kredytowa.  Dla rodziny z dochodem 5000 zł netto wynosi ona, w zależności od banku, od  292 000 zł do 372 000 zł.  Dobrą wiadomością jest natomiast to, że jeśli uda nam się uzyskać kredyt, to  jego rata w najbliższych latach nie powinna rosnąć. Prezes NBP zasugerował niedawno, że stopy procentowe w naszym kraju mogą pozostać na obecnym poziomie nawet do 2020 r. W przypadku mieszkania o powierzchni 50 m kw. kupowanego w Warszawie za przeciętna cenę i z 10% wkładem własnym, rata wyniesie od 1 978 zł do 2 285 zł w zależności od banku. Warto więc porównywać oferty kredytowe – mówi Jarosław Sadowski, ekspert Expandera.

Źródło: Informacja prasowa Expandera

 
Udostępnij artykuł: