FortiClient wyróżniony w teście NSS Labs za ochronę punktów końcowych

Bezpieczne Finanse / CyberHub / Z rynku

Fortinet, globalny dostawca cyberzabezpieczeń, poinformował o rezultatach testu grupowego Advanced Endpoint Protection (AEP), przeprowadzonego przez NSS Labs. Tegoroczny test obejmował 19 producentów zabezpieczeń punktów końcowych.

Rozwiązanie #FortiClient wykazało 100% skuteczności w blokowaniu eksploitów, nieznanych zagrożeń i szkodliwego oprogramowania HTTP przy braku wyników fałszywie dodatnich #Fortinet @Fortinet

Rozwiązanie FortiClient wykazało 100% skuteczności w blokowaniu eksploitów, nieznanych zagrożeń i szkodliwego oprogramowania HTTP przy braku wyników fałszywie dodatnich. W rezultacie otrzymało rangę „Recommended” po raz trzeci z rzędu.

– Głównym celem NSS Labs jest wspieranie przedsiębiorstw, aby podejmowały świadome decyzje oparte na niezależnych testach przeprowadzonych w rzeczywistych warunkach – mówi Vikram Phatak, CEO NSS Labs.

Najważniejsze punkty raportu AEP z testów FortiClient:

  • 100% skuteczności blokowania eksploitów;
  • 100% skuteczności blokowania złośliwego oprogramowania;
  • 100% skuteczności wykrywania uników;
  • zero wyników fałszywie dodatnich.

– Zabezpieczenia punktów końcowych muszą być odpowiednio zintegrowane z pozostałymi rozwiązaniami ochronnymi. Dzięki temu będą mogły współdzielić dane telemetryczne, zestawiać informacje i szybko odpowiadać na coraz bardziej zaawansowane zagrożenia – to wszystko w ramach zautomatyzowanego i skoordynowanego reagowania – komentuje Jolanta Malak, regionalna dyrektor Fortinet w Polsce.

FortiClient zapewnia efektywne skanowanie punktów końcowych pod kątem podatności oraz elastyczne reagowanie na incydenty, aby utrzymać odpowiednią cyberhigienę i ograniczyć powierzchnię ataku. FortiClient jest też zintegrowany z rozwiązaniami FortiSandbox oraz FortiGate. W ten sposób tworzy jedną, połączoną architekturę bezpieczeństwa, która jest w stanie zapewnić ochronę punktów końcowych, zestawiać informacje o zagrożeniach i blokować je, nim zdołają dotrzeć do sieci organizacji.

Źródło: Fortinet
Udostępnij artykuł: