Fortinet razem z Fundacją BezpieczniejwSieci.org

Finanse i gospodarka

Fundacja BezpieczniejwSieci.org nawiązała współpracę z firmą Fortinet, dostawcą zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego. Razem będą prowadzić działania edukacyjne na rzecz podwyższenia poziomu bezpieczeństwa w polskim internecie.

0001

Fundacja BezpieczniejwSieci.org nawiązała współpracę z firmą Fortinet, dostawcą zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego. Razem będą prowadzić działania edukacyjne na rzecz podwyższenia poziomu bezpieczeństwa w polskim internecie.

Fortinet - światowy lider w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieciowego - nawiązał współpracę z Fundacją BezpieczniejwSieci.org. Partnerstwo z liderem branży IT security otwiera przed Fundacją BezpieczniejwSieci.org nowe możliwości.

- Główna aktywność Fundacji to wydawanie cyklicznych raportów na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz sposobów korzystania z sieci przez Polaków. Partnerstwo z Fortinet pozwoli nam wykorzystać w naszych raportach wiedzę, jaką dysponuje światowy gracz na rynku bezpieczeństwa w sieci - mówi Karol Świtała, prezes Fundacji BezpieczniejwSieci.org.

Dzięki partnerstwu z firmą Fortinet raport Fundacji Bezpieczniejwsieci.org zostanie poszerzony o sekcję dotyczącą zagrożeń na urządzenia mobilne i trendom im towarzyszącym, m.in. BYOD.- Sposoby korzystania z Internetu dziś są zupełnie inne niż jeszcze dwa czy trzy lata temu. Pojawiają się nowe zagrożenia, także dedykowane na urządzenia mobilne. Razem z Fortinet będziemy badać obszar bezpiecznego internetu na wielu płaszczyznach, śledzić trendy i razem edukować użytkowników - dodaje Karol Świtała.

- Tylko w 2013 roku Fortinet wykrywał dziennie ponad 1300 nowych, szkodliwych aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie znanych jest ponad 400 000 robaków atakujących system Android.

To niezwykle ważne, by edukować użytkowników nowych technologii o związanych z nimi niebezpieczeństwach. Chcemy podzielić się naszą wiedzą ekspercką z dziedziny zagrożeń mobilnych, w tym coraz bardziej modnego trendu BYOD oraz uczyć ich, jak świadomie korzystać z olbrzymich możliwości, które daje nam rozwój IT. Dlatego też zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z tak szanowaną na rynku instytucją, jak Fundacja BezpieczniejwSieci.org. Wspólnie będziemy starać się zwracać uwagę na zagrożenia nie tylko użytkowników końcowych technologii, ale również firmy, zatrudniające tych użytkowników. Na co dzień zajmujemy się tworzeniem specjalistycznych rozwiązań dla dużych przedsiębiorstw i administracji rządowej, firewalli sprzętowych i całej gamy innych urządzeń z zakresu IT security. Wierzymy jednak, że bezpieczne polskie społeczeństwo XXI wieku należy budować od podstaw, zaczynając od każdego z nas. To właśnie dlatego z ciekawością przyglądamy się badaniom Fundacji BWS. Jej rola w ocenie poziomu świadomości informatycznej Polaków jest nieoceniona. Dzięki tym działaniom wiemy, na co należy postawić szczególny nacisk w edukacji i gdzie tę świadomość można najskuteczniej rozwijać - mówi Mariusz Rzepka, Fortinet Territory Manager na Polskę, Białoruś i Ukrainę.

Źródło: Fortinet

Udostępnij artykuł: