Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019. PKO Bank Polski Firmą Roku Europy Środkowej i Wschodniej

Wydarzenia / Z rynku

Podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy PKO Bank Polski został wyróżniony tytułem Firma Roku Europy Środkowej i Wschodniej. W uzasadnieniu Rada Programowa podkreśliła m.in. zaangażowanie banku w kluczowe dla Polski inwestycje. Nagrodę odebrał Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP odebrał nagrodę na Forum Ekonomicznym w Krynicy
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP odebrał nagrodę na Forum Ekonomicznym w Krynicy Fot. PKO BP

Podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy PKO Bank Polski został wyróżniony tytułem Firma Roku Europy Środkowej i Wschodniej. W uzasadnieniu Rada Programowa podkreśliła m.in. zaangażowanie banku w kluczowe dla Polski inwestycje. Nagrodę odebrał Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Podczas @Economic_Forum_ @PKOBP został wyróżniony tytułem Firma Roku Europy Środkowej i Wschodniej #PKOBP #EconomicForum #ForumEkonomiczne #FE2019 #Krynica2019

PKO Bank Polski od początku swego istnienia był ważnym elementem polskiej gospodarki i czynnie uczestniczył w procesie odbudowy niepodległego państwa polskiego. W drugi wiek działalności wkroczył jako nowoczesny, uniwersalny bank największy w Polsce i regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Przez ostatnie dziesięć lat Grupa Kapitałowa PKO ponad dwukrotnie zwiększyła skalę działania, osiągając najlepsze w swojej stuletnie historii wyniki finansowe oraz stając się najcenniejszą spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecna pozycja banku to efekt realizacji przemyślanej strategii rozwoju, skupionej na kliencie oraz wykorzystującej w coraz większym stopniu nowoczesne technologie. Innowacyjność i cyfrowa transformacja stały się częścią DNA banku. Dzięki temu PKO zwiększa efektywność działania oraz płynnie dostosowuje się do coraz silniejszej digitalizacji społeczeństwa i gospodarki.Czytaj także: Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019. Mała firma w banku i chmurze >>>

- Ta nagroda to kolejny dowód, że warto podejmować śmiałe decyzje i wyzwania. Od lat staramy się, aby to, co robimy, służyło zarówno naszym klientom, jak i całej polskiej gospodarce. Nasza flagowa aplikacja IKO oraz zbudowany na jej bazie wraz z innymi bankami system płatności mobilnych BLIK zmieniła już oblicze polskiego rynku płatniczego. Mam nadzieję, że podobnie będzie z projektem Chmury Krajowej, dzięki której chcemy przyspieszyć cyfryzację polskich przedsiębiorstw oferując im zaawansowane usługi chmurowe – powiedział Zbigniew Jagiełło.

Lider polskiego sektora bankowego

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, wyznaczającym trendy na rynku. Wykorzystując nowoczesne technologie, tworzy innowacyjne narzędzia i inicjatywy na skalę ogólnopolską inspirując inne podmioty do podejmowania wyzwań rozwijających całą polską gospodarkę. Stworzył aplikację mobilną IKO, którą na swoich telefonach zainstalowało już 3,8 mln klientów. W prestiżowym rankingu Retail Banker International IKO dwukrotnie została uznana za najlepszą bankowa aplikacje mobilną na świecie.. Na jej bazie powstał także polski system płatności mobilnych BLIK. Od roku PKO Bank Polski, wraz z PFR tworzy Chmurę Krajową, która stymuluje rozwój innowacji w polskich przedsiębiorstwach oraz umożliwi optymalizację procesów związanych z budowaniem nowoczesnej administracji publicznej.Forum w Krynicy to międzynarodowe wydarzenie biznesowo-polityczne, którego celem jest kreowanie korzystnego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości i współpracy międzynarodowej w regionie  Europy Środkowo-Wschodniej.
Udostępnij artykuł: