Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2020: pierwsze webinarium odbyło się 14 maja

Bankowość spółdzielcza / Multimedia / Technologie i innowacje / Wydarzenia

‒ Pandemia zmieniła świat, zmieniła gospodarkę światową. Zmieniła również sposób funkcjonowania polskiej gospodarki, stawiając przed nią nowe wyzwania. Temu zamierzamy poświęcić nowe, kolejne już z cyklu, ale w zupełnie nowej formie Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej ‒ podkreślił Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich, zapraszając do udziału w webinarium FTBS.

Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej: Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP
Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej: Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP. Fot. aleBank.pl

‒ Pandemia zmieniła świat, zmieniła gospodarkę światową. Zmieniła również sposób funkcjonowania polskiej gospodarki, stawiając przed nią nowe wyzwania. Temu zamierzamy poświęcić nowe, kolejne już z cyklu, ale w zupełnie nowej formie Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej ‒ podkreślił Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich, zapraszając do udziału w webinarium FTBS.

#WłodzimierzKiciński: Nowe technologie będą miały znaczenie dla biznesu nie tylko bankowości spółdzielczej, ale też dla szerokich grup klientów ‒ i przedsiębiorców, i klientów indywidualnych #Koronawirus #NoweTechnologie #BankiSpółdzielcze #ZBP

‒ Postaramy się, by byli Państwo zorientowani w programach, które służą wsparciu gospodarki. By mogli Państwo się dowiedzieć, w jaki sposób można zastosować nowe technologie, służące wsparciu tych programów.

Aby wiedzieli Państwo jakiego rodzaju nowości technologiczne i digitalizacyjne wprowadzają, stosują dzisiaj inne banki wobec swoich klientów – a jakie mogłyby zostać wykorzystane przez bankowość spółdzielczą.

Ponieważ odpowiadają Państwo za blisko 1/5 obsługi małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce – stąd te nowe technologie będą miały znaczenie dla biznesu nie tylko bankowości spółdzielczej, ale też dla szerokich grup klientów ‒ i przedsiębiorców, i klientów indywidualnych.

Zamierzamy poruszyć najważniejsze kwestie, które dotyczą dzisiaj technologii w bankowości spółdzielczej.

I dlatego zapraszamy do udziału w kolejnym Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej ‒ powiedział Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich.

Webinaria FTBS online

Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej w tym roku będzie odbywać się online. Jest przygotowane w postaci pięciu webinariów. Pierwsze już 14 maja.

Ponieważ Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz „Miesięcznik Finansowy BANK” pragną nadal – mimo nakładanych ograniczeń – dostarczać rzetelne i istotne dla bankowców informacje.

Zapewnić im, bez względu na to gdzie wykonują swoje obowiązki, rzetelny i przydatny zestaw wiadomości.

W czasach globalnej epidemii, webinaria są cenną alternatywą dla szkoleń tradycyjnych, umożliwiając uczestnikom podnoszenie swoich kompetencji i zdobywanie wiedzy, bez potrzeby przemieszczania się.

Tematyka i terminy warsztatów/szkoleń w sieci

Webinarium #1: 14 maja 2020 r.

  • Tarcza antykryzysowa i mojeID

Webinarium #2: 22 maja 2020 r.

  • Chmura obliczeniowa w bankowości spółdzielczej 

Webinarium #3: 28 maja 2020 r.

  • Trwały nośnik szansą dla bankowości spółdzielczej?

Webinarium #4: 10 czerwca 2020 r.

  • Technologia na rzecz biznesu – BS API, aktualny stan prac.
  • Jednolity Plan Kont jako skuteczne narzędzie w optymalizacji kosztów.
  • Jak skutecznie zarządzać optymalizacją kosztów w grupie – wybrane przykłady.

Webinarium #5: 18 czerwca 2020 r.

  • Bankowość spółdzielcza – Bezpieczeństwo i stabilność grupy.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Co trzeba zrobić aby wziąć udział? 

Wystarczy telefon, laptop, iPad bądź komputer i dostęp do Internetu, by w pełni korzystać z webinariów – warsztatów i szkoleń online.

Największą ich zaletą jest wygoda i oszczędność czasu. Nigdzie nie trzeba dojeżdżać, ponosić kosztów podróży czy noclegu. Wystarczy zarezerwować sobie kilka chwil w odpowiednim dniu, o odpowiedniej godzinie i usiąść przed komputerem.

Drugą zaletą jest dostępność – jeśli uczestniczymy w kursie przez Internet, zdalnie – to na szkoleniu mamy zawsze zagwarantowane miejsce.

Koncentracja  – większość uczestników szkoleń zdalnych lepiej koncentruje się na procesie nauki, a wiedza łatwiej się przyswaja.

Nowoczesna i przyjazna technologia – korzystanie z nowatorskich rozwiązań jest obecnie nie tylko niezbędne, ale i modne.

Bezpieczeństwo –  kursy online, realizowane z domu, czy z wybranego miejsca, zapewniają bezpieczeństwo uczestników, jak i prowadzących.

Nie trzeba przy tym instalować specjalnego oprogramowania. Należy jedynie wejść w konkretny link i automatycznie dołączyć się do wirtualnej sali. Wtedy można na żywo posłuchać eksperta, zadać mu pytanie, a nawet – na czacie – porozmawiać z innymi uczestnikami tego spotkania.

Rejestracja

Pracownicy banków i SKOK-ów uczestniczą w konferencji bezpłatnie.

Firmy zainteresowane FTBS prosimy o kontakt z działem reklamy: reklama@wydawnictwocpb.pl

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: