Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2018– Reminiscencje: Informatyka w bankach spółdzielczych

NBS 2018/06

Podczas dziesiątego już Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, tradycyjnie przygotowanego przez Związek Banków Polskich i Centrum Prawa Bankowego i Informacji, przedstawiciele banków spółdzielczych, dostawców usług IT dla sektora bankowego oraz administracji publicznej dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach związanych z elektronizacją polskiej bankowości lokalnej.

Kulminacyjnym punktem forum, a zarazem zwieńczeniem pierwszego jego dnia, była uroczysta gala, podczas której ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze”. Otworzył ją wiceprezes Związku Banków Polskich, Włodzimierz Kiciński. Nawiązał do programu pierwszego dnia konferencji i podkreślił, że istotne było wystąpienie Juergena Hessa, reprezentującego niemiecką spółkę Fiducia & GAD IT AG dostarczającą usługi teleinformatyczne dla banków spółdzielczych zrzeszonych w grupie Volksbanken und Raiffeisenbanken. – Warto było zapoznać się z doświadczeniami, jakie ma w tej materii bratnia organizacja bankowa; z tym, w jaki sposób niemiecka bankowość spółdzielcza radzi sobie z tworzeniem nowych usług i jak jest regulowana działalność tej organizacji – podkreślił.

Wiceprezes ZBP zaznaczył, że również w polskiej bankowoś...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: