Forum Usług Płatniczych: Włodzimierz Kiciński – Wyzwanie na miarę modernizacji

Multimedia

Włodzimierz Kiciński – Związek Banków Polskich

Jesteśmy w istocie w trakcie naszej podróży do zwiększania ilości płatności bezgotówkowych w Polsce. Chodzi o to, aby zmienić proporcje, która dziś wygląda następująco – 80 proc. to płatności gotówkowe, 20 – bezgotówkowe. Polacy stopniowo powinni się przekonywać do płatności bezgotówkowych, które są bezpieczne, efektywne i tanie.

Zmierzamy do tego, by edukować i przekonywać naszych klientów – tych, którzy dokonują płatności na co dzień – by zaufali, że mamy profesjonalne zdolności rozliczeniowe, że te płatności dają im konkretne korzyści ekonomiczne.

Przekonujemy również naszych najmłodszych, których trzeba edukować, że w Polsce bezgotówkowej warto bezgotówkowo płacić. To jest nie tylko hasło, ale również system nowoczesnych działań, które umożliwiają zwiększenie bezpieczeństwa, wygody i wreszcie stanowią o nowoczesności tego, co nas wokół otacza.

Parafrazując, warto posłużyć się wypowiedzią Hetmana Jana Zamoyskiego sprzed kilku stuleci: Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich bezgotówkowe młodzieży chowanie.

Udostępnij artykuł: