Forum Wyzwania IT 2013

Finanse i gospodarka

Organizatorzy tegorocznego forum HP Wyzwania IT oprócz teoretycznych prezentacji, zaoferowali uczestnikom możliwość obcowania z infrastrukturą HP na żywo, w miejscu konferencji.

Organizatorzy tegorocznego forum HP Wyzwania IT oprócz teoretycznych prezentacji, zaoferowali uczestnikom możliwość obcowania z infrastrukturą HP na żywo, w miejscu konferencji.

Specjalnie na potrzeby Forum dział HP Networking przy współpracy z Microsoft zbudował infrastrukturę wi-fi w oparciu o punkty bezprzewodowe HP MSM460 oraz jeden centralny kontroler.

Infrastruktura ta zapewniła gościom konferencji stały dostęp do Internetu, hostessom - bezprzewodowy dostęp do aplikacji wspomagających obsługę eventu (rejestracja uczestników na sesje, rejestracja uczestników przy stoiskach), a prezenterom umożliwiła prowadzenie demonstracji zarówno na sprzęcie w strefie demo, jak i w centrach danych zlokalizowanych w Warszawie oraz Grenoble.

Największym wyzwaniem jednak było takie przygotowanie infrastruktury, aby zapewnić korzystanie z niej ponad 1000 zarejestrowanych uczestników do komunikacji UC&C na bazie MS Lync. Dzięki temu każdy z uczestników mając wcześniej założone konto mógł nawiązać połączenie głosowe, wideo w jakości HD, zestawić wideokonferencję czy też  współdzielić np. pulpit czy prezentację. Ze względów bezpieczeństwa, infrastruktura była zaprojektowana i zbudowana tak, by była odporna i zabezpieczona zarówno przed ist niejącymi na Stadionie sieciami bezprzewodowymi, jak i potencjalnymi wirusami/wormami znajdującymi się na urządzeniach własnych uczestników. Wszystkie te wymagania co do sieci zostały spełnione. Wart podkreślenia jest fakt, że mimo dużego obciążenia - ponad tysiąc unikalnych rozpoznanych urządzeń w sieci - zarówno zasięg (tylko 14 użytych punktów bezprzewodowych), jak i wydajność sieci pozostawały bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Co więcej, zarówno liczba użytkowników pracujących na jednym AP oraz osiągane prędkości Internetu w porównaniu z konkurencyjną nieobciążoną na stadionie siecią WLAN, były kilkukrotnie lepsze na korzyść urządzeń HP.

Źródło: SIGMA International (Poland) LTD Sp. z o.o.

Udostępnij artykuł: