Fundacja Aviva wspiera obywatelskie inicjatywy

Finanse i gospodarka

Startuje II edycja konkursu grantowego "To dla mnie ważne", za którego organizację odpowiada Fundacja Aviva. Honorowy patronat nad akcją objął Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

Konkurs jest szansą na realizację pomysłów osób, które chciałyby ułatwić życie dzieci i ich rodziców ze swojej okolicy. Od 15 września mogą oni zgłosić wniosek i starać się o realizację swojego pomysłu. Szansę ma zarówno projekt zgłoszony w pojedynkę, z sąsiadami, w ramach organizacji pozarządowej czy jednostki samorządowej. Wystarczy wejść na stronę internetową fundacji i wypełnić krótki formularz.

Drugim etapem jest zdobycie poparcia internautów. Do finału przejdzie 20 inicjatyw, które otrzymają najwięcej głosów. Spośród nich jury wybierze laureatów II edycji i rozdzieli pulę grantów w wysokości 200 tys. zł. Zarówno wnioskodawcy, jak i głosujący otrzymają podwójną szansę na realizację zgłoszonych i wspieranych inicjatyw. Fundacja Aviva pracuje nad innowacyjnym pomysłem, który pozwoli na zebranie dodatkowych środków finansowych. Już dziś wiadomo, że będzie to propozycja dla 50 inicjatyw, które w konkursie grantowym otrzymają największą liczbę głosów.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń

 

Udostępnij artykuł: