Fundusze europejskie – jak szukac, zeby znalezc? (70): Dopłaty w poczekalni

NBS 2011/11

Z projektu budzetu UE na lata 2014-2020 wynika, ze płatnosci bezposrednie dla polskich rolników wzrosna z 215,1 euro w 2013 r. do 223,9 euro na hektar w 2020 r. Ze srednia w krajach pietnastki zrównaja sie w 2028 r.

Podstawowa dopłata, czyli jednolita płatność obszarowa do hektara, wyniesie w tym roku 710,57 zł i będzie wyższa od ubiegłorocznej o 148 zł. To efekt kursu przeliczenia euro na złote ogłoszonego przez Europejski Bank Centralny. O wsparcie za 2011 r. wystąpiło 1 mln 282 tys. rolników, o 93 tys. mniej niż rok wcześniej. Rolnicy otrzymają również płatno- ści uzupełniające – w sumie będzie to więc około 1 tys. zł na hektar. Dopłaty obszarowe muszą zostać wypłacane do 30 czerwca 2012 r. Na rachunki bankowe gospodarstw trafi z tego tytułu 14,6 mld zł.

Zamrozona „Brukselka”

Unijne dopłaty bezpośrednie od- powiadają aż za połowę dochodów polskich rolników. W nowym budż...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: