Fundusze europejskie – jak szukac, zeby znalezc? (86) Ciepłe gniazdko z dotacja NFOSiGW

NBS 2013/04

Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program dopłat do kredytów na budowę oraz zakup około 12 tys. energooszczędnych domów i mieszkań.

Fundusz wyłoży na realizację programu 300 mln zł do końca 2018 r. Osoby, które zdecydują się na budo- wę tzw. domu pasywnego, który niemal nie zużywa energii do ogrzania wody i pomieszczeń, mogą uzyskać nawet 50 tys. zł dopłaty do kapitału, stawiając dom ener- gooszczędny – do 30 tys. zł, a nabywając w podobnym standardzie mieszkanie – do 16 tys. zł. Umowę o współ- pracy z NFOŚiGW zawarły Bank BPS i SGB-Bank, BOŚ, BZ WBK, Getin Noble Bank, Nordea BP i Deutsche Bank PBC. Od 2010 r. zrzeszenia BS-ów są liderem programu wsparcia zakupu i instalacji kolektorów słonecznych. Gru- pa BPS udzieliła w ramach tego projektu 23 tys. kredytów o wartości 322 mln zł przy kwocie dotacji 145 mln zł, co oznacza ponad 60-proc. udział w rynku.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: