Fundusze europejskie – jak szukać, żeby znaleźć? (98) Zielony dom prawie sielanka

NBS 2014/05

Banki uruchomiły akcję kredytową w ramach programu dopłat NFOŚiGW do budowy i zakupu nieruchomości energooszczędnych. Weryfikatorzy energetyczni przyjęli do realizacji 150 spośród 320 projektów, pierwsze 49 uzyskało już dofinansowanie.

Fundusz dopłaca 30 tys. zł do domu zużywającego nie więcej niż 40 kWh energii na mkw. rocznie (standard NF40) i 50 tys. zł do tzw. domu pasywnego, który niemal nie zużywa energii do ogrzania wody i pomieszczeń (NF15). Od 11 do 16 tys. zł otrzymamy, nabywając mieszkanie w podobnych standardach. Z dopłaty można skorzystać przed podjęciem decyzji, a także już w trakcie realizacji projektu. Kredyt należy wziąć w jednym z banków, które podpisały umowę o współpracy z NFOŚiGW. Oferta jest dostępna m.in. w Banku BPS, SGB-Banku i 100 bankach spółdzielczych.

Adres dla oszczę...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: