Fundusze europejskie – Potencjał… kasztanów Chambaran

NBS 2009/11

Lokalna Grupa Działania LGD Chambaran: obszar 1300 km², 77 900 mieszkańców - całkowity koszt projektu 640 303 EUR, w tym z budżetu UE: 232 815 EUR, inne fundusze publiczne: 145 689 EUR, środki prywatne 261 799 EUR.

Projekt wdrożony został w okręgu Chambaran (Francja), który ma rozległe tereny porośnięte kasztanami jadalnymi. Niegdyś każdy rolnik był właścicielem małego zagajnika tych drzew, które od dawna nie przynosiły już dochodów. Lokalna Grupa Działania powołana dla promowania agroturystyki podjęła się znalezienia nowych możliwości wykorzystania i zbytu drewna jadalnych kasztanów. W ramach programu unijnego LEADER nawiązała kontakt z producentami sztachet do płotów i palików do podpierania winorośli, a także z ostatnimi działającymi jeszcze bednarzami, którzy nadal używają lokalnego drewna do swoich wyrobów. Okazało się, że można z ich pomocą uruchomić wysokomarżową produkcję mebli i konstrukcji ogrodowych.

Granty dla „urodzajnych głó...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: