Fundusze Europejskie: Rolnik zbiera… wnioski

NBS 2011/02

W 2010 r. z tytułu płatnosci PROW 2007-2013 na konta rolników trafi ła rekordowa kwota 20,25 mld zł, tj. o 2 mld zł wyzsza niz rok wczesniej. ARiMR zakontraktowała juz około 90 proc. wszystkich srodków programu.

Agencja chwali się, że Polska jest liderem w dystrybucji unijnych funduszy z PROW, wypłaciła w przeliczeniu na złotówki o 2,8 mld zł więcej niż drugie w rankingu Niemcy i o 3,6 mld zł więcej niż trzecia – Francja. Transfery przebiegają w tempie rekordowym, tylko w ciągu czterech pierwszych dni realizacji dopłat bezpośrednich za 2010 r. ARiMR przekazała 3,5 mld zł na konta bankowe ponad 456 tys. rolników spośród 1,375 mln uprawnionych. Z tytułu tzw. dopłat ONW właściciele gospodarstw otrzymali dodatkowo ponad miliard złotych.

Plon z unijnym wspomaganiem

Wnioski o dopłaty ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: