Fundusze europejskie: Szampan dla przedsiębiorcy

NBS 2010/02

Przedsiębiorca potencjalny beneficjent funduszy strukturalnych wypija swój pierwszy szampan wówczas, gdy uda mu się złożyć wniosek o dotację, który spełnia kryteria formalne. Początek jest miły, choć poprzedzony straszliwie ciężką pracą.

Ilość dokumentów, które są wskazane lub konieczne do przygotowania projektu jest czasem wręcz niewyobrażalna. Jeden z projektów konsorcjum, w skład którego wchodziło 12 uczelni, zawierał 7 tys. stron. Rektorzy uczelni włączonych w projekt sami zdeklarowali się do podpisywania tych papierów. Biorąc pod uwagę, że przy aplikacji potrzebne są 4 oryginały wniosku, każdy z rektorów złożył średnio 28 tys. podpisów. Prawdopodobnie miał długopis i wiadro… do schładzania ręki.

Na każdej z 7 tys. stron musiało być 12 parafek, a ocena wniosku od strony formalnej polegała m.in. na tym, żeby odkryć, że np. na stronie 3624 jest 11 a nie 12 parafek.

Istnieje jeszcze inny wymóg: dokumentacja musi ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: