Fundusze unijne: Inkubacja klienta banku spółdzielczego na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i rynku pracy

NBS 2016/02

W lutym rusza specjalny program współpracy z bankami, mający na celu umożliwienie podejmowania działalności gospodarczej i zatrudnienia osobom nisko bankowalnym poprzez udostępnienie usług mikrofinansowych i doradczych. Osoby te, po uzyskaniu odpowiedniej dojrzałości gospodarczej, będą włączane do standardowego obrotu gospodarczego przez banki, które przystąpiły do programu. Kto pierwszy ten lepszy!

Arkadiusz Lewicki

Europejska inkubacja

Program IMPULS, bo taką nosi nazwę wspólne przedsięwzięcie Inicjatywy Mikro i Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, został przygotowany jako pakiet działań wspierających wdrożenie w Polsce instrumentów Programu ramowego na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych na lata 2014-2020 (EaSI). Od 2016 r. oficjalnie rusza bowiem akcja finansowa pierwszego polskiego pośrednika mikrofinansowego tego programu Unii Europejskiej w Polsce.

Arkadiusz Lewicki

Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: