Funt szterling na czteroletnim maksimum

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) odbyło rajd z poziomu 1.3813 do wysokiego poziomu 1.3879 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) odbyło rajd z poziomu 1.3813 do wysokiego poziomu 1.3879 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta zyskała na wartości, kiedy Mario Draghi oświadczył, że program QE nie zostanie wprowadzony w najbliższym czasie. Aczkolwiek, Europejski Bank Centralny (EBC) jest gotowany na wprowadzenie programu poluzowania polityki pieniężnej jeśli będzie to konieczne w przyszłości. 

Dolar amerykański (USD) odbił się zyskując ponad 65 pipsów podczas wczorajszej sesji w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen stracił część swoich zysków, ponieważ rosyjskie wojska powróciły do bazy i wygląda na to, że ustępuje napięcie na Ukrainie.

Akcje

Akcje amerykańskie umacniają się odzyskując większość swoich wcześniejszych strat, kiedy US 30 (DOW) odbił się z poziomu 16240 do poziomu 16427, a US 500 (SPI) wzrósł z poziomu 1843 do poziomu 1869.

Towary

Artykuły rolnicze takie jak soja, kukurydza czy pszenica, zyskały na wartości, po tym jak raport rządu USA pokazał zapotrzebowanie na zwiększenie dostaw amerykańskich.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) odbił się do czteroletniego maksimum na poziomie 1.6856 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) przed korektą do poziomu 1.6810. Kabel zyskał na wartości, ponieważ wszystko wskazuje na to, że brytyjska gospodarka znalazła drogę do prężnego działania.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na parze GBPUSD. Bull Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: