Fuzja BNP Paribas i dawnego Raiffeisen Bank Polska zwieńczona sukcesem

Gospodarka

BNP Paribas - Logo
Logo BNP Paribas (źródło: BNP Paribas)

W przedłużony weekend, związany ze Świętem Niepodległości, łącząc systemy informatyczne, dokonały się praktycznie dwie fuzje bankowe - Banku Millennium i Eurobanku oraz Banku BNP Paribas z dawnym Raiffeisen Bank Polska

Klienci byłego #RaiffeisenBankPolska mogą zalogować się w bankowości internetowej Banku #BNPParibas - #GOonline przy pomocy dawnego loginu dawnego Raiffeisena – muszą tylko nadać nowe hasło @BNPParibas_PL @BankMillennium

O fuzji Banku Millennium i Eurobanku już pisaliśmy. Czytaj także: Bank Millennium i eurobank już po fuzji: jedna marka, oferta i system bankowości internetowej i mobilnej

Tymczasem banki BNP Paribas i Raiffeisen Bank Polska od  roku działają pod jedną marką jako Bank BNP Paribas. Teraz, po długim weekendzie zarówno dawni klienci Raiffeisen Bank Polska, jak i klienci BNP Paribas, korzystają z jednej bankowości internetowej i mobilnej.

  – Już wczoraj, jeszcze przed ostatecznym terminem zakończenia migracji systemów informatycznych, uruchomiliśmy kanały zdalne – powiedziała portalowi aleBank.pl Izabela Tworzydło, dyrektor dep. komunikacji korporacyjnej Banku BNP Paribas. –  Działa zarówno aplikacja obsługująca bankowość internetową,  jak i mobilna, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Dziś o 10.30 ruszyła także obsługa „fizyczna” we wszystkich oddziałach Banku BNP Paribas – dodała Izabela Tworzydło.

 

Klienci byłego Raiffeisen Bank Polska mogą zalogować się w bankowości internetowej Banku BNP Paribas – GOonline przy pomocy dawnego loginu dawnego Raiffeisena – muszą tylko nadać nowe hasło.

Bank BNP Paribas informował klientów o wszystkich zmianach z wyprzedzeniem. Robił to zarówno na swojej stronie internetowej, jak i przez media, w tym społecznościowe,  infolinię itp. itd.. Klienci dowiadywali się sukcesywnie, krok po kroku, jak przebiega ta druga największa w ostatnich latach fuzja banków (obok połączenia Millennium Banku z Eurobankiem).

Zaczęło się przed rokiem

Pod koniec października ub.r. Bank BNP Paribas (wówczas jeszcze BGŻ BNP Paribas) wchłonął podstawową działalność dawnego Raiffeisen Bank Polska.

Tym samym umowy o konta, karty, kredyty i depozyty, zawarte z dawnym Raiffeisen Bank Polska stały się z mocy prawa umowami z Bankiem BNP Paribas.

Obecnie, w efekcie ujednolicenia systemów informatycznych, w miejsce dotychczasowej aplikacji Mobilny Portfel,  dawni klienci Raiffeisen Bank Polska, mogą od teraz korzystać z aplikacji mobilnej GOmobile.

Muszą ją tylko pobrać i aktywować. Historia transakcji z ostatnich 24 miesięcy z systemu online zostanie w tym momencie automatycznie przetransferowana do GOonline.

 

Porządki w markach produktowych

Bank BNP Paribas ujednolicił też swoją ofertę produktową. Zmieniły się nazwy kont osobistych.

Wymarzone Konto Osobiste, Konto Osobiste Wygodne, Konto Osobiste Aktywne, Konto Oszczędzające, Konto Osobiste Komfortowe, przekształciły się w Konto Otwarte na Ciebie.

Prowadzenie tego rachunku jest darmowe; jedynie przy karcie pojawia się opłata warunkowa w wysokości 3 zł. Wystarczy jednak wykonać, jedną dowolną transakcję, by i tego nie płacić.

Dawne Konto Osobiste Komfortowe zmieniło nazwę w Konto Komfortowe, a Konto Osobiste Premium – w Konto Premium.

Natomiast konta oszczędnościowe dawnego Raiffeisen Bank Polska funkcjonują teraz pod nazwą Konto Dobrze Oszczędnościowe. Co istotne, to numery kont i kart płatniczych nie uległy zmianie.

Nie zmieniły się także same parametry kredytów i lokat. Wyjątkiem jest lokata  WIBORNa, która zmieniła się w Lokatę Standardową.

Fuzja operacyjna oznaczała także wyłączenie dotychczasowej platformy wymiany walut R-Dealer –  w jej miejsce pojawiła się platforma FX Planet, która będzie dostępna w dni robocze przez 24 godziny na dobę.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: