Fuzja na rynku prawnym: Squire Sanders łączy się z Patton Boggs

Finanse i gospodarka

Połączona firma, działająca pod nazwa Squire Patton Boggs, zaoferuje klientom jedną z największych na świecie platform doradztwa prawnego, które będzie realizowane poprzez 45 biur zlokalizowanych w 21 krajach.

Od 1 czerwca 2014 r. kancelarie Squire Sanders i Patton Boggs działają jako jeden podmiot, stając się tym samym jedną z największych firm oferujących kompleksowe usługi prawne na całym świecie. Połączony podmiot, pod nazwą Squire Patton Boggs, udostępnia klientom 45 biur w 21 krajach z zespołem około 1600 prawników, dzięki czemu znajdzie się w gronie 25 firm zatrudniających najwięcej prawników na świecie oraz na ósmym miejscu na świecie pod względem liczby krajów, w których zlokalizowane są biura kancelarii (według The American Lawyer 2013 Global 100). W Stanach Zjednoczonych pod szyldem kancelarii pracować będzie blisko 800 prawników, z czego 280 w biurze firmy w Waszyngtonie, co uplasuje ją w pierwszej dziesiątce największych firm prawniczych w stolicy USA.

„Połączenie Squire Sanders i Patton Boggs to efekt naszych dążeń do poszerzenia i dywersyfikacji oferty oraz zwiększenia zasięgu geograficznego” – mówi Piotr Święcicki, Partner Zarządzający polskiego biura kancelarii. „Naszym klientom oddajemy do dyspozycji kompleksową wiedzę specjalistów obejmującą niemal wszystkie dziedziny prawa i biznesu oraz różne systemy prawne, wzbogaconą teraz o doświadczenia prawników Patton Boggs. Dzięki połączeniu sił staniemy się bardziej konkurencyjni na globalnym rynku i będziemy mogli jeszcze skuteczniej wspierać inwestycje i projekty przedsiębiorców oraz podmiotów publicznych, niezależnie od ich zasięgu geograficznego”.

„Squire Sanders jest jedną z wiodących globalnych firm prawniczych z praktyką i specjalistyczną wiedzą dotyczącą kluczowych rynków finansowych w obu Amerykach, Europie, Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie” – powiedział Ed Newberry, Partner Zarządzający Patton Boggs. „W rezultacie połączenia obu firm powstaje unikalna platforma, która umożliwi nam dostęp do nowych rynków i zaoferowanie liderom biznesu wsparcia w szerokim zakresie. W ramach rozszerzonych specjalizacji będziemy też mogli zintensyfikować współpracę z  dotychczasowymi klientami. Jesteśmy przekonani, że nowa globalna platforma będzie również atrakcyjnym miejscem pracy, co pozwoli utrzymać i przyciągnąć do naszego zespołu najlepszych prawników”.

Źródło: Squire Sanders, Patton Boggs

Udostępnij artykuł: