Gdynia na tańszym gazie od DUON oszczędzi blisko 4 miliony złotych

Finanse i gospodarka

Miasto Gdynia w wyniku przetargu wybrało nowego dostawcę gazu. Dzięki temu budżet miasta zyska w 2016 roku około 4 milionów złotych. Cena paliwa gazowego którą ustalono będzie o ponad 20 proc. niższa od stawek w taryfie obecnego sprzedawcy. Nowym dostawcą gazu została firma DUON.

7 grudnia przedstawiciele miasta Gdyni podpisali umowę z DUON Marketing and Trading SA w zakresie dostaw  gazu. Nowy dostawca wyłoniony został w wyniku przetargu zorganizowanego przez miasto. Tańsze paliwo gazowe trafi do ponad 200 obiektów. Decyzja o wyborze nowego dostawcy zapadła w bardzo dobrym momencie, gdyż ceny błękitnego paliwa na rynku hurtowym są na niskim poziomie, stąd tak wysoka kwota oszczędności.

–  Zmiana sprzedawcy gazu wciąż nie jest popularna w naszym kraju, dlatego należy docenić, że władze miasta zdecydowały się szukać oszczędności właśnie w tym obszarze – mówi Krzysztof Noga, prezes Zarządu DUON Marketing and Trading SA  – Do tej pory wygrywaliśmy przetargi m.in.: w Poznaniu, Czechowicach-Dziedzicach, Pszczynie czy też ostatnio w Sandomierzu. Jednak dla nas jako spółki z Trójmiasta wyjątkowym powodem do dumy jest to, że nasz gaz zasili Gdynię  – dodaje.

Zyskają również mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy

DUON deklaruje, że bezpośrednimi beneficjentami wygranego przetargu będą również mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnego biznesu dla których spółka przygotowała specjalne promocje. – Niedawno wprowadziliśmy na rynek ofertę gazową dedykowaną właścicielom domów wykorzystującym gaz do ogrzewania, w ramach której mogą oni wybrać miesiąc w którym z paliwa gazowego będą mogli korzystać za darmo – mówi Krzysztof Noga. – Dodatkowo każdy mieszkaniec Gdyni, który zdecyduje się skorzystać z oferty otrzyma prezent – dodaje.

DUON jest liderem na polskim rynku gazu, w 2014 roku 50 proc. firm zmieniających sprzedawcę gazu wybrało gdańską spółkę. Po wygranym przetargu z miastem Gdynia, przygotowaliśmy  atrakcyjną ofertę  dla gdyńskich firm. – Nasi przedstawiciele odwiedzą gdyńskich przedsiębiorców z prezentami, oczywiście będą oni mogli skorzystać także z podobnie atrakcyjnej oferty gazowej, jak ta dla miasta Gdynia. Dodatkowo zaproponują każdemu z nich darmowe audyty  energetyczne – wyjaśnia Krzysztof Noga prezes Zarządu DUON Marketing and Trading SA.

Źródło: DUON

Udostępnij artykuł: